Sslariu transmis eronat

Mesaj
Autor
vasilec857
Mesaje: 499
Membru din: Mie Sep 17, 2014 12:49 pm

Sslariu transmis eronat

#1 Mesaj de vasilec857 »

Buna ziua. Am trimis revisal din Saga pt un contract individual de munca cu un brut de 3400 lei asa cum a zis administra torul firmei dar a gresit, vroia sa spuna 2350 brut. Cum pot remedia situatia? Multumesc

prunam
Mesaje: 633
Membru din: Vin Feb 17, 2012 1:13 pm

Re: Sslariu transmis eronat

#2 Mesaj de prunam »

Te duci si pui 2.350 in loc de 3.400, lasi "data consemnarii" la fel (aceeasi ca atunci cand ai depus cu 3.400), generezi fisierul si depui din nou !

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24105
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: Sslariu transmis eronat

#3 Mesaj de balazse »

Pentru VasileC857
Scuze, dar modificarea nu il inregitrezi pe baza unui document (sau inregistrezi doar asa pe spuse)?

prunam
Mesaje: 633
Membru din: Vin Feb 17, 2012 1:13 pm

Re: Sslariu transmis eronat

#4 Mesaj de prunam »

@balazse: in practica asa se intampla .. cum mai spuneam si alta data, nu toti "patronii" au minime cunostinte economice - cu tupeu si inconstienta, fara a cantari riscurile unei afaceri, au facut bani ... si eu patesc tot asa ! Ma suna si "vezi ca de la 01 ale luni cutare mareste salariul lu' cutarica" - eu ma conformez, fac documentele, i le trimit pe mail - imi fac partea mea de munca ! Daca se suceste, si zice ca nu a fost asa, da dracii in el !

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24105
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: Sslariu transmis eronat

#5 Mesaj de balazse »

Cunosc pratica, dar aceasta depinde si de tine, contabil, ce iti asumi si ce nu, precum modul in care ii faci sa respecte anumite termene/acte normative.
Sa nu imi zici ca nu se poate rezolva ca esti anuntat de administrator ca s-a modificat salariul pentru X, tu intocmesti documentele si ii transmiti prin e-mail, ei tiparest si semneaza si iti trimit o poza dupa acte, dupa care le inregistrezi, iar originalul ajunge in timp util la tine.

Scrie răspuns