zilieri

Mesaj
Autor
popad975
Mesaje: 131
Membru din: Mie Mar 05, 2014 10:51 am

zilieri

#1 Mesaj de popad975 »

Buna ziua , va rog sa imi spuneti si mie cum intregistrez in Saga zilierii? Inteleg caci trebuie sa iau de la ITM un registru de evidenta al zilierilor. Multumesc

stroescud
Mesaje: 790
Membru din: Joi Feb 02, 2012 12:04 pm
Localitate: Sinaia

Re: zilieri

#2 Mesaj de stroescud »

In fereastra salariati ai butonul de tip contract pe bara de sus:toate tipurile, permanent.... zilieri.

popad975
Mesaje: 131
Membru din: Mie Mar 05, 2014 10:51 am

Re: zilieri

#3 Mesaj de popad975 »

Daca am acesiasi zilieri pe o saptamana, fac stat pentru fiecare zi? sau trec perioada de 5 zile x 8 ore?
Multumesc

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 25898
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: zilieri

#4 Mesaj de tomac »

Adăugați în tabelul din dreapta jos zilele și sumele cu care sunt plătiți. Se va genera un singur stat.
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

popad975
Mesaje: 131
Membru din: Mie Mar 05, 2014 10:51 am

Re: zilieri

#5 Mesaj de popad975 »

de unde il listez, apare doar butonul de export in excel. Nu pot lista din alta parte? ca sa imi apara ca statul de la permanenti?

Avatar utilizator
septimiuv
Mesaje: 11898
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Cernica

Re: zilieri

#6 Mesaj de septimiuv »

În statul de plată ai 2 pagini. Una e cu zilieri.

popad975
Mesaje: 131
Membru din: Mie Mar 05, 2014 10:51 am

Re: zilieri

#7 Mesaj de popad975 »

Nu imi apar decat salariati permanenti, imi apare statul de zilieri dar cand vreau sa il imprim nu pot.

stroescud
Mesaje: 790
Membru din: Joi Feb 02, 2012 12:04 pm
Localitate: Sinaia

Re: zilieri

#8 Mesaj de stroescud »

Aplicatia SAGA nu face problema, cred ca PC sau cel care-l manevreaza.
La ambele state, butoanele din banda de jos: validare, tiparire, devalidare , D112 , trebuie sa fie prezente.
Daca iti dispare banda de jos, inseamna ca in momentul cand treci la state pe zilieri, se"umfla" imaginea si-ti iese de pe ecran partea dejos.
(1)Unde ai banda albasta (sus) cu scris "state salariati", fixezi cu mouse stanga si o tragi in sus, sa-ti apara banda de jos cu butoanele mentionate.
Alta explicatie nu vad...
sau (2) apesi tot la banda albastra salariati permanenti sus in dreapta butonul de minimizare sau maximizare fereastra.

velam
Mesaje: 109
Membru din: Mie Mar 30, 2011 1:06 pm

Re: zilieri

#9 Mesaj de velam »

Buna ziua. Nu reusesc sa introduc zilieri in program Saga. Imi apare acest mesaj: "Puteti importa contractele salariatilor din fisierul RVS sau XML de raportare al Registrului de Evidenta al Salariatilor. In acest sens, folosind butonul ‚Preluare XML din Revisal’. Renuntam la adaugarea salariatului?"
Chiar daca selectez zilieri din bara de sus, ii introduce la permanenti. Multumesc.

velam
Mesaje: 109
Membru din: Mie Mar 30, 2011 1:06 pm

Re: zilieri

#10 Mesaj de velam »

Am reusit. Am sarit un pas, am lasat permanenti, in loc sa trec zilier. O zi buna tuturor.
Neatentia...

Scrie răspuns