Completare detalii in Revisal

Mesaj
Autor
iridone
Mesaje: 183
Membru din: Vin Ian 21, 2011 12:00 am

Completare detalii in Revisal

#1 Mesaj de iridone »

Buna ziua,
Doresc sa va intreb cum se poate completa in Revisalul din Saga eventuale detalii legate de modificare de salar gen" Modif. salar la 2.500 lei conf. act additional X" sau mai ales, lucru pe care inspectorul ITM m-a intrebat de ce nu l-am facut, si anume de ce nu am detaliat motivul pentru care am angajat pe perioada detrminata o persoana.
Vad ca in Reges este o coloana cu detalii si cica acolo ar trebui sa se scrie motivele detaliate ale modificarii contractului, dupa spusele inspectorului.

Va rog sa-mi spuneti daca se poate completa astfel de informatii in Revisalul din Saga, si unde trebuie completat.

Multumesc frumos.

Avatar utilizator
septimiuv
Mesaje: 11914
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Cernica

Re: Completare detalii in Revisal

#2 Mesaj de septimiuv »

Nu se poate. Ce spune inspectorul este absurd.

iridone
Mesaje: 183
Membru din: Vin Ian 21, 2011 12:00 am

Re: Completare detalii in Revisal

#3 Mesaj de iridone »

Dupa ce am postat intrebarea am vazut ca in sectiunea "Sugestii" a propus o persoana ca sa se introduca o coloana de detalii....
Deci se pare ca mai sunt doritori pentru o evidenta mai clara a modificarilor aduse contractelor.
De putut se poate adauga detalii, din moment ce in REGES este coloana cu aceasta specificatie, doar ca este fara date la momentul actual pentru ca acum nu se pot introduce prin SAGA.
Daca ar face echipa Saga o "punte" in Revisalul din programul Saga, astfel incat completand o coloana in Saga sa apara si in REGES, ar fi PERFECT!
Stiu ca este absurd ce spune inspectorul cu declararea motivului pentru contract determinat, dar pe mine ma intereseaza sa scriu detalii referitoare la modificare de salarii, ca in REGES daca vrei sa vezi istoricul unui salariat mai mult decat data angajarii, data modificarii, numar contract si daca este activ sau nu, nu apare nimic...in afara de coloana cu detalii care este "goala"

Multumesc !

Scrie răspuns