Suspendare contract

Mesaj
Autor
lupusorua
Mesaje: 74
Membru din: Lun Dec 05, 2016 9:40 am

Suspendare contract

#1 Mesaj de lupusorua »

Cum înregistrez în Saga contractul de munca suspendat al unui salariat care este in concediul pentru creștere copil? Daca aleg in rubrica de Concedii, optiunea Concediu crestere copil 2 ani/3 ani, il duce pe statul de plata ca si concediu medical si imi calculează sume de plata.

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24124
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: Suspendare contract

#2 Mesaj de balazse »

Ai setat corect perioada perioada, precum toata luna a fost suspendata contractul?

velam
Mesaje: 109
Membru din: Mie Mar 30, 2011 1:06 pm

Re: Suspendare contract

#3 Mesaj de velam »

Buna ziua. Mergegi la Operatii-State plata-Concedii de odihna si acolo scrieti la Tip concediu "Crestere copil 2 ani / 3 ani " perioada de la... pana la .... si la explicatie treceti "Cerere concediu crestere copil 2 ani/3 ani" si va aparea in stat ca si ore concediu medical dar fara sume de plata.

lupusorua
Mesaje: 74
Membru din: Lun Dec 05, 2016 9:40 am

Re: Suspendare contract

#4 Mesaj de lupusorua »

Am inteles. Acum apare corect. Dar in 112 apare ca nu e asigurat la CAS si la CASS. Trebuie sa modific manual declaratia?

Avatar utilizator
septimiuv
Mesaje: 11898
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Cernica

Re: Suspendare contract

#5 Mesaj de septimiuv »

E corect cum apare.

brumac
Mesaje: 70
Membru din: Mar Oct 08, 2013 4:14 pm

Re: Suspendare contract

#6 Mesaj de brumac »

Buna ziua, legat de acest subiect imi puteti spune va rog cum procedez in cazul in care in firma este doar o angajata si aceasta intra in concediu crestere copil cu data de 01.05.2022. Mai listez statul de plata lunar cu 0 si depun 112 cu 0? Multumesc.

velam
Mesaje: 109
Membru din: Mie Mar 30, 2011 1:06 pm

Re: Suspendare contract

#7 Mesaj de velam »

Buna ziua. Sigur ca trebuie sa depuneti D112 in continuare si sa aveti si statul de plata listat ca si declaratia.

Scrie răspuns