Inregistrare de Plata, de doua ori pentru acelas stat de sararizare

Mesaj
Autor
kahanee
Mesaje: 11
Membru din: Lun Feb 03, 2020 10:50 am

Inregistrare de Plata, de doua ori pentru acelas stat de sararizare

#1 Mesaj de kahanee »

Buna ziua!
In programul SAGA PS m gresit si am dat de doua ori plata la statul de plata pe feb 2020.
Am transmis D112 si am recipisa de transmitere fara greseli.
Am facut platile viramentelor la Trezorerie din casa (cash) la data de 12.02.2020
Plata salariatilor se face din casa (cash) la data de 25.02.2020
Astazi am intrat in programul SAGA si am vrut sa dau plata la statul pe feb. 2020. Nu am fost atent si am bifat tot din casa si am lasat din gresala data de 17.02.2020 la toate platile.
Cand am vazut ca am gresit cu data platilor, am devalidat. Am crezut ca daca devalidez se sterge plata (ca la operatiile de intrari) intradevar nu am fost intrebat la devalidare daca renunt la plata si am mai dat odata plata la acelas stat cu datele corecte. Nu am fost atentionat ca s-a mai facut o plata la statul pe februarie (cu pricina) asa ca am bifat tot cu datele corecte adica viramente la 12.02.2020 si salarii la 25.02.2020.
Surpriza neplacuta.Cand am verificat in registru incasari si plati pe februarie apar cele doua plati la state. Am incercat sa devalidez si sa incerc sa sterg una din plati dar nu pot. va rog sa ma ajutati cum sa fac.
Cu respect!

Avatar utilizator
septimiuv
Mesaje: 11914
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Cernica

Re: Inregistrare de Plata, de doua ori pentru acelas stat de sararizare

#2 Mesaj de septimiuv »

Ai scris atât de mult degeaba.
Du-te la registrul de casă și șterge de acolo.

kahanee
Mesaje: 11
Membru din: Lun Feb 03, 2020 10:50 am

Re: Inregistrare de Plata, de doua ori pentru acelas stat de sararizare

#3 Mesaj de kahanee »

OK. Multumesc!
Am rezolvat

Scrie răspuns