DEPUNERE DOCUMENTATIE SOMAJ TEHNIC online

Mesaj
Autor
paturcai
Mesaje: 8076
Membru din: Mie Feb 07, 2007 12:00 am

Re: DEPUNERE DOCUMENTATIE SOMAJ TEHNIC online

#31 Mesaj de paturcai »

Stiti cum e?
Am citit si eu, si pe forum si prin Ordononta (ca TomaC ma trimite la Ordonanta mereu)
M-am dus la AICI...satane
Dau sa incarc documentul, si scrie cu portocaliu SEMNATURA DIGITALA: NECESARA (am crezut ca nu vad bine)
Mi-l imaginam pe TomaC cum o strangea pe Violeta de gat si o certa cu ce este scris in Ordonantele semnate de ea.
Intr-un final am semnat digital toate declaratiile (chiar daca nu sunt eu reprezentantul firmelor) si le-am trimis
Macar am primit un numar de inregistrare
Cand am trimis emailul nu s-au deranjat (dupa ce le-am trimis la firme sa semneze olograf, sa le scaneze si sa le retrimita ca eu la randul meu sa le trimit, nu am primit nimic)
Ba am primit ceva: o palma: oficial - nu stiu unde este scris - TOATE ADRESELE DE EMAIL au fost inchise. Munca mea de aproape 3 ore (scanari, trimiteri la firme, stat la telefon sa conving pe unul si pe altul) a fost recompensata cu inchiderea adreselor de unde as fi putut macar primi ceva.
Acum am primit numar de inregistrare.
Sunt atat de linistit ca parca vad ca n-am pus cine stie ce: data, numele...in acele PDF-uri
Cat stress! Cred ca o sa ma duc sa ma operez de coronavirus dupa trece nebunia asta! :)
Am vazut viitorul. Nu mi-l permit!


stanm711
Mesaje: 109
Membru din: Mie Ian 21, 2009 12:00 am

Re: DEPUNERE DOCUMENTATIE SOMAJ TEHNIC online

#33 Mesaj de stanm711 »

Buna dimineata! Acum 2 secunde am sunat la cei de la somaj sector 1 si am cerut sa faca precizari cu semnatura. Mi s-a comunicat ca daca semnatura electronica nu este pe numele reprezentantului legal nu se primesc banii. Cererea, declaratia si lista trebuie semnate de reprezentantul legal, scanate si transmise. Sa aveti spor!

paturcai
Mesaje: 8076
Membru din: Mie Feb 07, 2007 12:00 am

Re: DEPUNERE DOCUMENTATIE SOMAJ TEHNIC online

#34 Mesaj de paturcai »

Ura politica?
Mda.
Faptul ca suntem blocati si nimeni nu stie ce depune, cum depune, schimbari de moment si cate si mai cate.
Corect! Nu are legatura cu politica. Are legatura cu incompetenta.
Am fost - si sunt - revoltat pentru ca in Suceava oamenii mor din cauza ... incompetentei de la varfuri.
Am vazut viitorul. Nu mi-l permit!

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24172
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: DEPUNERE DOCUMENTATIE SOMAJ TEHNIC online

#35 Mesaj de balazse »

Deja de ceva vreme TomaC a mentionat frumos ca ajunge ca documentul sa fie semna olograf, scanat si transmis.
Sincer nu inteleg de ce mai pune problema pe aceasta speta.

negreanv
Mesaje: 20
Membru din: Vin Sep 09, 2016 11:44 am

Re: DEPUNERE DOCUMENTATIE SOMAJ TEHNIC online

#36 Mesaj de negreanv »

stanm711 scrie: Mar Apr 07, 2020 8:35 am Buna dimineata! Acum 2 secunde am sunat la cei de la somaj sector 1 si am cerut sa faca precizari cu semnatura. Mi s-a comunicat ca daca semnatura electronica nu este pe numele reprezentantului legal nu se primesc banii. Cererea, declaratia si lista trebuie semnate de reprezentantul legal, scanate si transmise. Sa aveti spor!
Multumim pentru informatie :)

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 25996
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: DEPUNERE DOCUMENTATIE SOMAJ TEHNIC online

#37 Mesaj de tomac »

E ca și cum mi-aș răci gura de pomană. Scrie clar în lege ce și cum și cu toate astea...
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

aurel211252
Mesaje: 964
Membru din: Mar Apr 19, 2011 12:00 am

Re: DEPUNERE DOCUMENTATIE SOMAJ TEHNIC online

#38 Mesaj de aurel211252 »

Tomac a fost foarte explicit.Din pacate unii nu sunt atenti la cele scrise pe forum...
Ajuta-ti aproapele,pentru a fi laudat,iertat si fericit...

Scrie răspuns