DEPUNERE DOCUMENTATIE SOMAJ TEHNIC online

Mesaj
Autor
paturcai
Mesaje: 8077
Membru din: Mie Feb 07, 2007 12:00 am

Re: DEPUNERE DOCUMENTATIE SOMAJ TEHNIC online

#16 Mesaj de paturcai »

TomaC ai dreptate, dar asa au publicat
In neubunia de astazi te poti lua de gat cu ei?
Am vazut viitorul. Nu mi-l permit!

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 25898
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: DEPUNERE DOCUMENTATIE SOMAJ TEHNIC online

#17 Mesaj de tomac »

Da, mă pot lua de gât cu ei, de ce nu?
Nu contează ce cer ei acolo dacă nu au și un temei legal.
Vor să procedeze șmecherește.
Dacă vor să procedeze legal să modifice ministrul muncii ordinul și să scrie acolo că vrea și altfel. Dar să modifice și OUG 30/2020. Iarăși.
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

paturcai
Mesaje: 8077
Membru din: Mie Feb 07, 2007 12:00 am

Re: DEPUNERE DOCUMENTATIE SOMAJ TEHNIC online

#18 Mesaj de paturcai »

In regula
Hai sa o luam si altfel:
Si acolo sunt salariati care nu stiu ca sefii gresesc si trebuie sa isi faca treaba.
Eu nu pe Ministru vreau sa ajut.
Nu!
Vreau sa-i ajutam pe oamenii aia care lucreaza acolo si poate sunt la fel de tensionati si disperati ca si noi.
Daca as putea sa nu ajut pe doamna Ministru, cu drag as face-o, mai am pe cineva ceva mai sus pe care l-au ajutat altii sa ocupe un fotoliu pe care nu are ce cauta.
Palmasii (ca toti suntem palmasi pana la urma) sunt cei care trag si primesc bobarnacele.
Am vazut viitorul. Nu mi-l permit!

hincua569
Mesaje: 27
Membru din: Vin Oct 18, 2013 12:55 pm

Re: DEPUNERE DOCUMENTATIE SOMAJ TEHNIC online

#19 Mesaj de hincua569 »

am depus dimineata toate documentele completate si tabelul semnate electronic si foarte rapid am primit nr de inregistrare 9 la ajofm vaslui

paturcai
Mesaje: 8077
Membru din: Mie Feb 07, 2007 12:00 am

Re: DEPUNERE DOCUMENTATIE SOMAJ TEHNIC online

#20 Mesaj de paturcai »

Felicitari

In Vaslui a mers mai repede ca mai sunt 200 de oameni toti :)
Am vazut viitorul. Nu mi-l permit!

tatum
Mesaje: 459
Membru din: Lun Feb 07, 2011 12:00 am

Re: DEPUNERE DOCUMENTATIE SOMAJ TEHNIC online

#21 Mesaj de tatum »

Buna seara,
La Bucuresti a depus cineva ?

Avatar utilizator
septimiuv
Mesaje: 11898
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Cernica

Re: DEPUNERE DOCUMENTATIE SOMAJ TEHNIC online

#22 Mesaj de septimiuv »

paturcai scrie: Mie Apr 01, 2020 8:21 pm Felicitari

In Vaslui a mers mai repede ca mai sunt 200 de oameni toti :)
Genial! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

mereutad482
Mesaje: 225
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: DEPUNERE DOCUMENTATIE SOMAJ TEHNIC online

#23 Mesaj de mereutad482 »

Eu am completat datele online, am generat cele 3 documente si le-am semnat electronic, apoi le-am incarcat pe site. Am descarcat si o recipisa cu nr de inregistrare, dar tr sa astept validarea din partea unui operator.

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 25898
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: DEPUNERE DOCUMENTATIE SOMAJ TEHNIC online

#24 Mesaj de tomac »

Sunteți reprezentantul legal al societății respective?
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

tatum
Mesaje: 459
Membru din: Lun Feb 07, 2011 12:00 am

Re: DEPUNERE DOCUMENTATIE SOMAJ TEHNIC online

#25 Mesaj de tatum »

Am transmis si eu pe email toate documentele pe la 0:30 azi (ca nu mai aveam somn)
Administratorul nu are semnatua electronica.
N-am primit nimic pe email
Unde credeti ca ar trebui sa primim sau de unde ati descarcat acea recipisa cu nr de inregistrare ?

negreanv
Mesaje: 20
Membru din: Vin Sep 09, 2016 11:44 am

Re: DEPUNERE DOCUMENTATIE SOMAJ TEHNIC online

#26 Mesaj de negreanv »

Daca adaug semnatura electronica pe documentele generate de saga, oare le pot depune pe platforma noua, (https://aici.gov.ro/home).
Intreb pentru ca formularele de pe platforma au camp separat de semnatura electronica, iar cele exportate de Saga nu au.

paturcai
Mesaje: 8077
Membru din: Mie Feb 07, 2007 12:00 am

Re: DEPUNERE DOCUMENTATIE SOMAJ TEHNIC online

#27 Mesaj de paturcai »

Si aici pe aceasta platforma scrie clar ca se semneaza electronic NUMAI DACA SEMNATURA ELECTRONICA este a REPREZENTANTULUI LEGAL. Nu cred ca este cazul
Toate documentele se semneaza olograf si DACA PROPRIETARUL/REPREZENTANTUL LEGAL are semnatura electronica atunci semneaza electronic
In rest NU TREBUIE SEMNATURA ELECTRONICA, semnatura olografa (de mana) fiind de ajuns
Am vazut viitorul. Nu mi-l permit!

mereutad482
Mesaje: 225
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: DEPUNERE DOCUMENTATIE SOMAJ TEHNIC online

#28 Mesaj de mereutad482 »

tomac scrie: Joi Apr 02, 2020 9:00 am Sunteți reprezentantul legal al societății respective?
Sunt semnate olograf de administrator.

Primit azi pe mail de la somaj:

Modificari platforma PISA – somaj tehnic - pentru cresterea gradului de siguranta a informatiilor (operate prin mentenanta de astazi, 03.04.2020)


Incepand cu data de 03.04.2020 serviciile online ale agentilor economici din judetul Iasi se vor desfasura prin accesarea noului link: http://www.locuridemuncaharghita.ro/Sec ... saserv.php.


Autentificarea se va face tot pe baza de cod unic de inregistrare (cod fiscal fara RO) dar parola este
adresa de email pe care ati introdus-o ca fiind adresa de email a angajatorului.

Dupa logare veti fi obligat sa modificati automat parola acordata anterior cu una solida din punct de vedere al securitatii - va contine atat litere, cifre cat si caractere speciale.

ATENTIE!!!!
 NU VETI PUTEA TRECE PESTE OBLIGATIA DE A MODIFICA PAROLA
 TOATE ACESTE MODIFICARI SUNT NECESARE DEOARECE DESI EXISTA BUTON DE MODIFICARE PAROLA IN MENIUL PRINCIPAL, IMEDIAT DUPA LOGARE (INAINTE DE A DA CLICK PE SOMAJ TEHNIC SAU PE PISA) MAREA MAJORITATE A ANGAJATORILRO NU AU SCHIMBAT PAROLA CEEA CE LE EXPUNE DATALE CU CARACTER PERSONAL INCARCATE UNOR ATACURI INFORMATICE.

PROCEDURA RECOMANDATA PENTRU CREAREA DE NOI CONTURI IN PERIOADA DE SITUATIE DE URGENTA:
SE POATE CONTACTA TELEFONIC AGENTIA DAR TREBUIE SA FITI PREGATITI SA AVETI LA DISPOZITIE ORICE INFORMATIE DIN STATUTUL SOCIETATII DUMNEAVOASTRA, DATE ALE ADMINISTRATORULUI SAU AL ASOCIATILOR, PENTRU A CONFIRMA FAPTUL CA AVETI ACCES LA INFORMATII DISPONIBILE DOAR PENTRU CINEVA DIN FIRMA AUTORIZAT SA CUNOASCA ACESTE DETALII, NECUNOASTEREA DETALIILOR VA DUCE LA NEACORDAREA CREDENTIALELOR

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 25898
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: DEPUNERE DOCUMENTATIE SOMAJ TEHNIC online

#29 Mesaj de tomac »

Eu parcă vorbesc cu pereții! Zău. Eu repet de câteva zile că pe declarație legal este să apară semnătura olografă sau digitală a REPREZENTANTULUI LEGAL și asta nu pentru că am eu un fix cu asta ci pentru că așa cere explicit legea. Lege care nu spune că poate semna și un împuternicit al reprezentantului legal. Iar când vine vorba de asta și aud argumentele cu declarațiile fiscale ce le depune un împuternicit la ANAF și nu e nici o problemă îmi vine să-mi iau câmpii: pentru alea există legislație clară care permite asta!
Parcă criza asta le-a afectat raționamentul unora, de zici că virusul ăsta i-a atacat la bibilică. Pentru contabili o fi fost o mutație care nu le atacă plămânii ci logica.
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

Avatar utilizator
septimiuv
Mesaje: 11898
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Cernica

Re: DEPUNERE DOCUMENTATIE SOMAJ TEHNIC online

#30 Mesaj de septimiuv »

tomac scrie: Vin Apr 03, 2020 5:06 pm Parcă criza asta le-a afectat raționamentul unora, de zici că virusul ăsta i-a atacat la bibilică. Pentru contabili o fi fost o mutație care nu le atacă plămânii ci logica.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Scrie răspuns