Problema raport pe salariat

Mesaj
Autor
analiza
Mesaje: 192
Membru din: Lun Oct 19, 2009 12:00 am

Problema raport pe salariat

#1 Mesaj de analiza »

Sau cel putin asa cred..ca ar putea fi o problema.

La un salariat care are mai multe contracte si pe nedeterminata si pe determinata cu prelungiri, in raportul pe salariat in partea de sus "Contracte individuale de Munca Salariat" acestea nu apar in ordinea cronologica. La pozitia 1 este un contract din 2018, la pozitia 2 unul din 2019, la pozitia 3 unul din 2017, la 4 unul din 2016 si la 5 unul din 2017. Este normal sa apara asa ? Abia acum am observat, pentru ca omul asta a venit, a lucrat, a plecat in afara, iar s-a intors de 5 ori, etc Jos la intervale de vechime, apar corect, cronologic, insa nelamurirea mea este la ordinea contractelor. Oare din cauza ca unele au fost cu timp partial, unele cu norma intreaga, unele determinata, unele pe nedeterminata ? Nici aici nu vad o logica in prezentarea lor.

Multumesc.

paturcai
Mesaje: 8076
Membru din: Mie Feb 07, 2007 12:00 am

Re: Problema raport pe salariat

#2 Mesaj de paturcai »

Poate ca nu sunt cel mai in masura sa raspund, dar, trebuie sa retinem urmatorul lucru:
SAGA se foloseste de "scheletul" pus la dispozitie prin aplicatia REVISAL. SAGA nu a scris un REVISAL care sa se asemene cu cel oficial. NU!
SAGA doar a scos ceea ce nu era de folosinta si a lasat ce a crezut de cuviinta.
Daca este o amestecatura NU SAGA este cea vinovata ci asa a fost facut de catre cei care au "moșit" acest soft.
Am vazut viitorul. Nu mi-l permit!

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24168
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: Problema raport pe salariat

#3 Mesaj de balazse »

Pentru AnalizA
Cel mai bine trimite e-mail echipei Saga, doar ei iti pot oferii detalii exacte despre ce setari exista in program.
Sa ne zici si noua rezultatul. ;)

Scrie răspuns