coasigurat

Mesaj
Autor
pomparaus
Mesaje: 4191
Membru din: Vin Iun 06, 2014 10:47 am

coasigurat

#1 Mesaj de pomparaus »

Daca sterg persoana coasigurata aferenta unui salariat (din 04.08.2020- sotia salariatului se angajeaza), istoricul salariatului respectiv nu se modifica?!. Nu ar fi normal ca la rubrica D.CM+Coasigurati sa fie si rubrica "scoatere din intretinere" de la data de....?!
Multumesc.

ferenta192
Mesaje: 331
Membru din: Mie Mar 09, 2011 10:22 am

Re: coasigurat

#2 Mesaj de ferenta192 »

Nu se șterge persoana coasigurată, ci acolo în tabel când ai introdus nume, prenume, cnp si data inceput, ai în următoarea coloană data sfârșit, pe care o completezi (03.08.2020).
Norocul este ceea ce are loc atunci când pregătirea se întâlnește cu șansa!

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24183
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: coasigurat

#3 Mesaj de balazse »

Pentru FerentA192
PomparauS nu se refera la persoana in intretinere de la "fisiere" -> "salariati", ci la coasigurati "operatii" -> "state salarii" -> "declaratia unica 112..." -> "asigurati" -> "d.cm + coasigurati".

Pentru PomparauS
Nu are cum sa influenteze istoricul salariatului, deorece acea informatie nu reprezinta un detaliu din istoric.
Acum daca ne referim la declaratia "sanatate", atunci precis programul va retine intr-un fel acele informatii.
Sincer sa fiu, mie mi-ar placea mai multe ca datele despre coasigurati sa fie completate la "fisiere" -> "salariati" la fel ca si cele de intretinere.

pomparaus
Mesaje: 4191
Membru din: Vin Iun 06, 2014 10:47 am

Re: coasigurat

#4 Mesaj de pomparaus »

Balazse : multumesc si subscriu, acolo ar trebui sa fie completate datele coasiguratilor.

Scrie răspuns