concediu medical cod 51

Scrie răspuns
Mesaj
Autor
Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 25898
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: concediu medical cod 51

#91 Mesaj de tomac »

CCI
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

costachet
Mesaje: 197
Membru din: Lun Oct 06, 2008 12:00 am

Re: concediu medical cod 51

#92 Mesaj de costachet »

Buna ziua
Va rog o info!

am un salariat ce a avut covid in luna 03.2021
a prezentat certif medic.
el pretinde ca pentru cei ce au avut covid statul le da o suma fixa ca indemnizatie de boala , in cuantum de 2500 ron..de aici pleaca discutia contrara cu el ca eu am facut calcul conform certif. med. , el fiind cu timp partial reveniindui o suma mai mica raportat la timp si brutul ce-l are.

este vreun act normativ ce prevede acea indemnizatie ?? alta decat calculul in baza certif medical?

pomparaus
Mesaje: 4130
Membru din: Vin Iun 06, 2014 10:47 am

Re: concediu medical cod 51

#93 Mesaj de pomparaus »

Eu cred ca el considera ca face parte din acel personal care potrivit art. 8, alin.(1), lit.(f^1) din OUG nr. 43/2020 beneficiaza de acel stimulent de 2.500 lei...

costachet
Mesaje: 197
Membru din: Lun Oct 06, 2008 12:00 am

Re: concediu medical cod 51

#94 Mesaj de costachet »

multumesc de raspuns, intre timp s-a lamurit prb. , el considera altceva

corneanum
Mesaje: 2
Membru din: Mar Feb 02, 2021 1:29 pm

Re: concediu medical cod 51

#95 Mesaj de corneanum »

Buna ziua! Instructiuni de completarea in Saga a unui concediu medical se pot gasi? Eu am lucrat in alt program ,introduceam datele exact ca in formularul de concediu medical,iar programul facea tot corect. Nu-l mai pot folosi, acum in Saga am aflat ca trebuie trecut separat cm platit de unitate, separat cm platit de Casa de sanatate, unde gasesc concret cum se trece in Saga un concediu medical?Multumesc!

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24125
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: concediu medical cod 51

#96 Mesaj de balazse »

Poate te ajuta daca mergi la "concedii medicale" si apesi tasta "F1" -> deschizi partea de "butoane functionale" -> "concedii" -> "concedii medicale", unde se descrie pentru fiecare coloana ce data trebuie completat.
Pentru moment nu exista un tutorial pentru aceasta speta, dar daca ai nelamuriri cu un caz special poti sa postezi.

Scrie răspuns