CENTRALIZATOR MEDICALE

Mesaj
Autor
constantind534
Mesaje: 11
Membru din: Joi Aug 12, 2010 12:00 am

CENTRALIZATOR MEDICALE

#1 Mesaj de constantind534 »

Buna ziua.Cand se actualizeaza centralizatorul pentru concediile medicale care trebuie transmis on line la CASMB ? Sunt firme care au si 40 medicale pe luna .Multumesc frumos.O zi placuta.

Avatar utilizator
septimiuv
Mesaje: 11914
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Cernica

Re: CENTRALIZATOR MEDICALE

#2 Mesaj de septimiuv »

Adică?

constantind534
Mesaje: 11
Membru din: Joi Aug 12, 2010 12:00 am

Re: CENTRALIZATOR MEDICALE

#3 Mesaj de constantind534 »

Avand in vedere situatia epidemiologica cauzata de virusul SARS-Cov-2, Casa de Asigurari de Sanatate a Municipiului Bucuresti (CASMB) recomanda, in concordanta cu prevederile Ordinului nr. 1395/830/2020, evitarea deplasarii publicului la sediul institutiei si depunerea online, prin intermediul platformei online de pe site-ul www.casmb.ro, a dosarelor de recuperare sume concedii medicale din FNUASS de catre angajatori, se arata intr-o informare publicata pe pagina de internet a institutiei. Informarea contine si o serie de informatii si indrumari utile pe care le puteti consulta mai jos.

Documentele necesare depunerii online a dosarelor de recuperare concedii medicale din FNUASS sunt disponibile pe site-ul CASMB astfel:
– Cerere pentru recuperarea sumelor reprezentand indemnizatii de concedii medicale
– Centralizator concedii medicale

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 26000
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: CENTRALIZATOR MEDICALE

#4 Mesaj de tomac »

Și nu-l puteți genera din program?!
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

constantind534
Mesaje: 11
Membru din: Joi Aug 12, 2010 12:00 am

Re: CENTRALIZATOR MEDICALE

#5 Mesaj de constantind534 »

De unde exact ? Formatul pe care trebuie sa-l trimitem on line este mult mai complex decat cel care se genera pana acum.Mai jos aveti noua varianta.

Unitate:
Adresă:
CUI:
Cont bancar:
Telefon:
Email:

Centralizator privind concediile medicale aferent lunii …
Nr. crt. Nume și prenume asigurat CNP asigurat CNP copil* Seria și nr certificatului medical Seria și nr certificatului medical inițial (dacă e cazul) Tip concediu medical (iniția/în continuare) Cod indemnziație Cod diagnostic Cod urgență medico-chirugicală (dacă e cazul) Cod urgență infecto-contagioase (dacă e cazul) Nr zile concediu medical Dată emitere Valabil de la: Valabil până la: Aviz medic expert (dacă e cazul) Aviz risc maternal (dacă e cazul) Eliberat la externare (Da/Nu) Procent concediu medical Bază de calcul Nr zile bază de calcul Medie zilnică Nr zile suportate de angajator Valoarea indemnizație suportată de angajator Nr zile suportate din FNUASS Valoarea indemnziație suportată din FNUASS Observații
*Se înscrie CNP copil pentru certificatele de concediu medical care au codul de indemnizație 09
!ATENȚIE! Centralizatorul se face pe fiecare lună în parte și nu pe perioadă !ATENȚIE!

Ne asumăm răspunderea pentru realitatea datelor prezentate mai sus.

Director / Administrator Director Economic

_____________________ _____________________

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 26000
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: CENTRALIZATOR MEDICALE

#6 Mesaj de tomac »

Din ecranul de concedii. De unde s-a tot generat. Formatul indicat e introdus de când CASMB cerea depunerea on-line, de anul trecut, a documentațiilor.
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

constantind534
Mesaje: 11
Membru din: Joi Aug 12, 2010 12:00 am

Re: CENTRALIZATOR MEDICALE

#7 Mesaj de constantind534 »

Am rezolvat . Multumesc frumos.O zi placuta

guiuh6
Mesaje: 36
Membru din: Vin Mai 12, 2006 12:00 am

Re: CENTRALIZATOR MEDICALE

#8 Mesaj de guiuh6 »

Buna ziua
Ultima oară modificat Joi Feb 04, 2021 3:55 pm de către guiuh6, modificat de 3 ori în total.

guiuh6
Mesaje: 36
Membru din: Vin Mai 12, 2006 12:00 am

Re: CENTRALIZATOR MEDICALE

#9 Mesaj de guiuh6 »

Tot pentru concediul medical pentru Covid, cererea de restituire si centralizatorul care trebuie trimis la Casa de sanatate se listeaza din Saga? MUltumesc!

pomparaus
Mesaje: 4180
Membru din: Vin Iun 06, 2014 10:47 am

Re: CENTRALIZATOR MEDICALE

#10 Mesaj de pomparaus »

Da, poti sa le listezi din saga.

guiuh6
Mesaje: 36
Membru din: Vin Mai 12, 2006 12:00 am

Re: CENTRALIZATOR MEDICALE

#11 Mesaj de guiuh6 »

Multumesc , asta am scri mai sus ca nu pot sa deschid fisierele de la concedii medicale , decat primul CALCUL BAZA . Cererea nu am gasit-o in Saga , imi puteti spune unde este? MUltumesc !

pomparaus
Mesaje: 4180
Membru din: Vin Iun 06, 2014 10:47 am

Re: CENTRALIZATOR MEDICALE

#12 Mesaj de pomparaus »

"fisiere" -> "salariati" -> "adeverinte" -> "cerere restituire CM".

guiuh6
Mesaje: 36
Membru din: Vin Mai 12, 2006 12:00 am

Re: CENTRALIZATOR MEDICALE

#13 Mesaj de guiuh6 »

Multumesc, am gasit cererea de restituire, am gasit si centralizatorul , eram pe alta luna decat cea cu concediul si de aceea nu mi se deschideau centralizatoarele.

ioni459
Mesaje: 778
Membru din: Lun Ian 24, 2011 12:00 am

Re: CENTRALIZATOR MEDICALE

#14 Mesaj de ioni459 »

Bun ziua,
In ''Salarii''--''Concedii medicale''-- Rubrica "nr. zile CM" se completeaza automat cu nr de zile lucratoare duce ce se introduce perioada concediului medical exact ca in certificatul medical (inclusiv zile nelucratoare).
In noul Centralizatorul CM .xls la coloana ''Nr.zile concediu medical''nu ar trebui sa apara numarul de zile de concediu medical scrise exact ca in certificatul medical, adica nr zilelor calendaristice?

Avatar utilizator
septimiuv
Mesaje: 11914
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Cernica

Re: CENTRALIZATOR MEDICALE

#15 Mesaj de septimiuv »

Ce scrie în dreapta jos în xls?

Scrie răspuns