Erori D112 La concedii medicale

Mesaj
Autor
badilaa237
Mesaje: 26
Membru din: Lun Aug 21, 2017 3:56 pm

Erori D112 La concedii medicale

#1 Mesaj de badilaa237 »

Buna ziua,
La declaratia 112 am urmatoarele erori. Toti asiguratii au concedii medicale:

ASIGURATI:
ASIGURAT 7:
* ATENTIE - Sectiunea B.1 si B.4.1 (in constructii) - SalBrut_B>0 desi nu exista niciun SalBrut_B1>0 !(0,3500). Dupa import XML (creat cu alte aplicatii), va recomandam sa selectati 'Calcul automat'(pe prima pagina a declaratiei) si sa completati SalBrut_B1.
ASIGURAT 12:
* ATENTIE - Sectiunea B.1 si B.4.1 (in constructii) - SalBrut_B>0 desi nu exista niciun SalBrut_B1>0 !(0,3200). Dupa import XML (creat cu alte aplicatii), va recomandam sa selectati 'Calcul automat'(pe prima pagina a declaratiei) si sa completati SalBrut_B1.
ASIGURAT 66:
* ATENTIE - Sectiunea B.1 si B.4.1 (in constructii) - SalBrut_B>0 desi nu exista niciun SalBrut_B1>0 !(0,3000). Dupa import XML (creat cu alte aplicatii), va recomandam sa selectati 'Calcul automat'(pe prima pagina a declaratiei) si sa completati SalBrut_B1.
ASIGURAT 78:
* ATENTIE - Sectiunea B.1 si B.4.1 (in constructii) - SalBrut_B>0 desi nu exista niciun SalBrut_B1>0 !(0,3555). Dupa import XML (creat cu alte aplicatii), va recomandam sa selectati 'Calcul automat'(pe prima pagina a declaratiei) si sa completati SalBrut_B1.
ASIGURAT 83:
* ATENTIE - Sectiunea B.1 si B.4.1 (in constructii) - SalBrut_B>0 desi nu exista niciun SalBrut_B1>0 !(0,3000). Dupa import XML (creat cu alte aplicatii), va recomandam sa selectati 'Calcul automat'(pe prima pagina a declaratiei) si sa completati SalBrut_B1.
ASIGURAT 94:
* ATENTIE - Sectiunea B.1 si B.4.1 (in constructii) - SalBrut_B>0 desi nu exista niciun SalBrut_B1>0 !(0,3000). Dupa import XML (creat cu alte aplicatii), va recomandam sa selectati 'Calcul automat'(pe prima pagina a declaratiei) si sa completati SalBrut_B1.

pomparaus
Mesaje: 4180
Membru din: Vin Iun 06, 2014 10:47 am

Re: Erori D112 La concedii medicale

#2 Mesaj de pomparaus »

Nu sunt erori, sunt atentionari : probabil nu ti-a preluat salariul brut in declaratie, completeaza manual dupa stat. Declaratia se poate depune.

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24158
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: Erori D112 La concedii medicale

#3 Mesaj de balazse »

Pentru BadilaA237
O alta posibilitate este sa generezi fisierul XML si sa generezi fisierul pdf cu extensia Declaratii ANAF sau cu DUKIntegrator.

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 26000
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: Erori D112 La concedii medicale

#4 Mesaj de tomac »

Generați XML și-l validați cu DUK.
Problema ține de pdf și apare la construcții. Apare pentru că acesta face niște calcule automat și populează anumite câmpuri eronat cu acele calcule, indiferent ce se trimite către el spre import.
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

Scrie răspuns