Tabel detaliat calcul fond handicap pentru ANAF

Mesaj
Autor
alexoaiac
Mesaje: 226
Membru din: Joi Iun 03, 2010 12:00 am

Tabel detaliat calcul fond handicap pentru ANAF

#1 Mesaj de alexoaiac »

Buna ziua,
Mi s-a cerut sa detaliez intr-un tabel modul de calcul al fondului de handicap , lunar, pe 2 ani. :(
Tabelul ar trebui sa contina nr. de salariati din luna, nr. salariati part time/ norma intreaga, nr. persoane cu handicap.
Numarul de salariati ar fi cam 350, cu suspendari, CFS, salariati cu 2 contracte ...
Ati mai intalnit astfel de situatie, care ar fi calea cea mai putin dificila de a crea un astfel de tabel?
Saga ne poate ajuta cu o astfel de situatie?

alexoaiac
Mesaje: 226
Membru din: Joi Iun 03, 2010 12:00 am

Re: Tabel detaliat calcul fond handicap pentru ANAF

#2 Mesaj de alexoaiac »

Pana la urma am folosit numarul mediu de salariati pe care il genereaza Saga in recapitulatie,
si numarul de salariati cu handicap din fiecare luna, cu norma intreaga si partiala, din situatiile noastre.
Poate mai este cineva interesat.

polhacm
Mesaje: 19
Membru din: Joi Feb 14, 2013 10:29 am

Re: Tabel detaliat calcul fond handicap pentru ANAF

#3 Mesaj de polhacm »

Buna dimineata
Sunt si eu in aceeasi situatie,mi s-a solicitat de catre Anaf tabel lunar pentru tot anul 2021 cu numarul scriptic si mediu de salariati folosit pentru calculul acestui fond.De unde ati generat aceste situatii? Multumesc

alexoaiac
Mesaje: 226
Membru din: Joi Iun 03, 2010 12:00 am

Re: Tabel detaliat calcul fond handicap pentru ANAF

#4 Mesaj de alexoaiac »

Pana la urma am folosit numarul mediu de salariati pe care il genereaza Saga in recapitulatie (din State salarii-Tiparire-Recapitulatie),
Iar numarul de salariati cu handicap din fiecare luna, cu norma intreaga si partiala, l-am luat din situatiile noastre .

alexoaiac
Mesaje: 226
Membru din: Joi Iun 03, 2010 12:00 am

Re: Tabel detaliat calcul fond handicap pentru ANAF

#5 Mesaj de alexoaiac »

Daca trebuie neaparat si numarul scriptic de salariati lunar, ma gandesc ca se poate lua din declaratia unica lunara.

nitah
Mesaje: 342
Membru din: Joi Sep 22, 2016 8:51 am

Re: Tabel detaliat calcul fond handicap pentru ANAF

#6 Mesaj de nitah »

Va rog pt nr mediu salariati /de unde se pot lista din Saga ?

Multumesc

pinteae
Mesaje: 2007
Membru din: Joi Feb 10, 2011 12:00 am
Localitate: Targu Mures

Re: Tabel detaliat calcul fond handicap pentru ANAF

#7 Mesaj de pinteae »

Pentru calculul fondului de handicap, persoane neincadrate, ai nevoie de numarul zilnic al salariatilor. Numarul mediu din luna, se calculeaza pe baza numarului zilnic obtinut.
Pentru calcul, faceti un export in excel al pontajului si va culegeti datele din fisier. Modul de calcul este descris la art. 2 din Instructiunile din 2008 pentru aplicarea art. 78 din Legea 448/2006.
Eugen Pintea

Scrie răspuns