concediu medical initial

Mesaj
Autor
ivanovc
Mesaje: 136
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

concediu medical initial

#1 Mesaj de ivanovc »

Buna ziua, in luna martie salriatul a avut concediu medical initial perioada 21-31.03; in aprilie ac.boala,ac.medic ,perioada 1.04-15.04 tot initial si alt concediu perioada 16.04.-30.04 tot initial; in aprilie am calculat concediile cu cinci zile platite din fond sal.; in d 112 da eroare sectiune D, D3,D 4 necompletate; si daca le completez cu cel de luna trecuta tot eroare este; dupa parerea mea trebuia sa-i dea c.m in continuare, gresesc ceva?

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 25898
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: concediu medical initial

#2 Mesaj de tomac »

Nu le-ați introdus corect.
Se acordă al concediu medical dacă se schimbă diagnosticul. Asta e problema medicului nu a dvs.
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

ivanovc
Mesaje: 136
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: concediu medical initial

#3 Mesaj de ivanovc »

nu inteleg ce nu am introdus corect,va rog!

grecus265
Mesaje: 18
Membru din: Vin Aug 11, 2017 9:52 am

Re: concediu medical initial

#4 Mesaj de grecus265 »

daca al doilea concediu medical este tot initial,ar fi trebiut sa aiba alt cod de diagnostic.

alexoaiac
Mesaje: 226
Membru din: Joi Iun 03, 2010 12:00 am

Re: concediu medical initial

#5 Mesaj de alexoaiac »

Ignorati ca sunt calendaristic in continuare. Inregistrati-le fix cum sunt eliberate de medic, adica initiale, cu primele 5 zile platite din FS, restul CCI. Nu ar trebui sa dea erori in acest caz.
Sunt niste conditii pentru a putea fi bifat in continuare, cum ar fi ca trebuie mers la medic in ultima zi de valabilitate a medicalului anterior, poate nu le-a indeplinit.

ivanovc
Mesaje: 136
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: concediu medical initial

#6 Mesaj de ivanovc »

da eroare la declaratie, le-am operat ca fiind in continuare,ca sa pot depune declaratia si voi face rectificativa daca va schimba c.m

Scrie răspuns