decizie suspendare cim

Mesaj
Autor
cristeae
Mesaje: 795
Membru din: Mar Feb 27, 2007 12:00 am

decizie suspendare cim

#1 Mesaj de cristeae »

Buna seara, va rog nu stiu, nu imi dau seama, nu reusesc sa scot o decizie de suspendare cim pentru crestere copil,saga nu are decat decizie incetare, este suficient actul aditional, n-as vrea sa-l intoarca de la primarie sa-i spuna ca trebuie decizie si nu act aditional de suspendare.
Multumesc.

velam
Mesaje: 109
Membru din: Mie Mar 30, 2011 1:06 pm

Re: decizie suspendare cim

#2 Mesaj de velam »

Buna ziua. Alaturat va transmit deciziile:

*Atentie! Documentul contine date cu caracter personal protejate conform legislatiei in vigoare.
SOCIETATEA ………………………
SEDIUL:……………………………..
LOC. ……………, JUD …………….
REG. COM. J …./…../…….., CUI ……………….



DECIZIE DE SUSPENDARE A CONTRACTULUI INDIVIDUAL DE MUNCA - CONCEDIU CRESTERE COPIL

DECIZIA Nr. ………….. / ………………….





Administratorul SC ………………….. SRL, domnul/doamna ……………………..;
Avand in vedere cererea inregistrata sub nr. 237 din data de 21.06.2019 prin care domnul/a ………………………… avand functia …………………….. solicita concediu pentru cresterea si ingrijirea copilului pana la varsta de 2 ani;
In baza prevederilor OUG nr. 111/2010 si art. 51 alin. (1) lit. a) din Legea 53/2003-actualizata;
In temeiul prevederilor Legii nr. 31/1990 privind societatile comerciale si a prerogativelor stabilite prin actul constitutiv al societatii,

D E C I D E:

Art. 1. Incepand cu data de ………………………… se suspenda contractul individual de munca al domnului/ei ………………………………. avand functia ……………………….. in cadrul societatii, conform art. 51 lit. a) din Codul muncii.
Art. 2. Suspendarea este dispusa pe o perioada de 2 ani.
Art. 3. Prezenta poate fi contestatã în termen de 30 de zile de la comunicare la Tribunalul Caras-Severin.
Art. 4. (1) Prezenta decizie se comunica domnul/a …………………………….., compartimentului financiar-contabil şi Inspectoratului teritorial de muncă.
(2) Prezenta decizie isi produce efectele incepand cu data de ……………………….



ADMINISTRATOR,
………………………..



Luat la cunoştinţă: ......................

Data : ........................







DECIZIE DE INCETARE A SUSPENDARII (art.51 alin. 1, lit. a)


SOCIETATEA ………………………
SEDIUL:……………………………..
LOC. ……………, JUD …………….
REG. COM. J …./…../…….., CUI ……………….


DECIZIE DE INCETARE SUSPENDARE A CONTRACTULUI INDIVIDUAL DE MUNCA

DECIZIA Nr. ....................
Data ..........................




Administratorul SC ……………………… SRL domnul/doamna ……………………..;
Avand in vedere cererea inregistrata sub nr. ................. din data de .................... prin care domnul/doamna ………………………………….. avand functia ……………………………. solicita incetarea concediului pentru cresterea copilului si revenirea la locul de munca anterior implinirii varstei de 2 ani a copilului,
In baza prevederilor O.U.G. nr. 111/2010 si art. 51 alin. (1) lit. a) din Codul muncii;
In temeiul prevederilor Legii nr. 31/1990 privind societatile comerciale si a prerogativelor stabilite prin actul constitutiv al societatii,

DECIDE:

Art.1. Incepand cu data de ……………………. inceteaza perioada de suspendare a contractului individual de munca al domnului/ei ……………………………. anterior implinirii varstei de 2 ani a copilului.
Art. 2. Se dispune ocuparea aceleiasi functii de agent vanzari detinuta in momentul suspendarii in cadrul societatii.
Art. 3. – Prezenta decizie poate fi contestata in termen de 30 de zile, la Tribunalul Caras-Severin.
Art. 4. – (1) Compartimentul Resurse Umane si Contabilitate vor aduce la indeplinire prevederile prezentei decizii.
(2) Prezenta decizie isi produce efectele incepand cu data de ……………………………. .




ADMINISTRATOR,
…………………………………………….




Luat la cunoştinţă: ......................

Data : ........................







CERERE DE REVENIRE DIN CONCEDIU PENTRU CRESTEREA SI INGRIJIREA COPILULUI





Subsemnatul/a …………………………, posesor al actului de identitate …….., seria ……, nr. …………., emis de SPCLPE ……………………….., la data de ………………, avand CNP ………………………, salariat/a al S.C. …………………….. SRL, pe functia ………………, va rog sa-mi aprobati incetarea suspendarii contractului individual de munca si revenirea din concediul pentru cresterea si ingrijirea copilului in varsta de pana la 2 ani, incepand cu data de ………………………….



Va mulțumesc,






………………………..,
Data: (semnatura)

………………………………………

cristeae
Mesaje: 795
Membru din: Mar Feb 27, 2007 12:00 am

Re: decizie suspendare cim

#3 Mesaj de cristeae »

Multumesc mult, dar saga nu are decizie de suspendare , stiti cumva ?

velam
Mesaje: 109
Membru din: Mie Mar 30, 2011 1:06 pm

Re: decizie suspendare cim

#4 Mesaj de velam »

Eu totdeauna am facut deciziile separarat, nu din Saga.

tobosv790
Mesaje: 2460
Membru din: Mie Mai 06, 2009 12:00 am
Localitate: Locuinta mea de vara (si nu numai) e... la tara

Re: decizie suspendare cim

#5 Mesaj de tobosv790 »

Eu cand am avut nevoie am luat o decizie de incetare sau act aditional al firmei respective (acestea le pastrez intr-un folder separat in format .PDF editabil) si am modificat "de mana" ce aveam nevoie (inclusiv titlul).

cristeae
Mesaje: 795
Membru din: Mar Feb 27, 2007 12:00 am

Re: decizie suspendare cim

#6 Mesaj de cristeae »

Multumesc .
Sanatate si numai bine .

Scrie răspuns