declaratie 112

Mesaj
Autor
adrigela77
Mesaje: 496
Membru din: Joi Feb 17, 2011 1:23 pm

Re: declaratie 112

#16 Mesaj de adrigela77 »

Buna ziua.
Am pus progr SAGA C pe alta unitate. Toate merg bine. Am facut statul pe aug. 2022, 1 cim cu 4 ore, facilitati ptr constructii, , cand sa generez D11 primesc un mesaj,,Declaratia se va incarca automat in format PDF, in anumite situatii este necesar sa alegeti optiunea _Trust this document always" din partea superioara a programului Adobe reader , dupa deschiderea acestuia....... si astept si nu mi se genereaza 112. Ce o fi :)?

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 25855
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: declaratie 112

#17 Mesaj de tomac »

Fie nu este instalat Adobe Reader, fie este instalat dar nu este asociat fișierelor PDF și XDP.
Dacă nu este instalat, instalați-l. Dacă este instalat, verificați dacă fișierele PDF și XDP sunt setate ca fiind unele de tip Adobe Reader, adică se deschid implicit cu Adobe Reader.
Dacă este instalat și fișierele de tip pdf și xdp sunt asociate cu Adobe Reader, atunci Adobe Reader are probleme. Închideți instanțele de Adobe Reader.
În toate cazurile (fie că-l instalați acum, fie că este deja instalat) deschideți manual Adobe Reader și dezactivați modul protejat din Preferințe - Securitate sporită.
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

vesam437
Mesaje: 9
Membru din: Lun Feb 04, 2013 10:50 pm

Re: declaratie 112

#18 Mesaj de vesam437 »

Buna ziua.
Doresc sa va cer parerea daca e corect sa se calculeze impozit pe salar la un angajat in constructii la care salariul de baza brut e 9905 lei dar cumulat cu tichetele de masa la venit brut realizat depaseste 10000 lei. Teoretic se calculeaza impozit pe suma ce depaseste 10000 lei brut dar care provine de la cumularea valorii tichetelor cu brutul, nu din salariul acordat. Asa apare la generare stat salarii dupa actualizare Saga. E corect asa?
Multumesc mult!

Avatar utilizator
septimiuv
Mesaje: 11893
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Cernica

Re: declaratie 112

#19 Mesaj de septimiuv »

Da.

vesam437
Mesaje: 9
Membru din: Lun Feb 04, 2013 10:50 pm

Re: declaratie 112

#20 Mesaj de vesam437 »

Multumesc pentru raspuns!

Scrie răspuns