deducere personala

Mesaj
Autor
domintec
Mesaje: 2
Membru din: Dum Mai 08, 2022 6:43 pm

deducere personala

#1 Mesaj de domintec »

Buna ziua,

Am angajata o persoana cu norma intreaga, salariu brut 2800 , 10 % sporuri si tichete de masa 30 lei/zi. Iar in intretinere are declarati 4 copii. In luna iunie a avut calculata deducerea personala 830 lei. In iulie a fost in concediu de odihna si a primit prima de vacanta, salariul nemaincadrandu-se la acordarea deducerii. Iar in august nu i-a mai fost calculata deducerea. Unde gresesc? Veniturile brute sunt din nou la valoarea celor din iunie. Acum simulez salariul pentru luna septembrie si la fel, apare fara deducere calculata.

Avatar utilizator
septimiuv
Mesaje: 11914
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Cernica

Re: deducere personala

#2 Mesaj de septimiuv »

Verifică dacă are bifată funcția de bază în fișiere - salariați. Dacă e bifată verifică care este venitul realizat.

domintec
Mesaje: 2
Membru din: Dum Mai 08, 2022 6:43 pm

Re: deducere personala

#3 Mesaj de domintec »

septimiuv scrie: Vin Sep 16, 2022 12:46 pm Verifică dacă are bifată funcția de bază în fișiere - salariați. Dacă e bifată verifică care este venitul realizat.
Multumesc pentru raspuns.
Am verificat si este bifata functia de baza. Venitul realizat este cel din CIM si apare atat in sectiunea fisiere- salariati si in statul de plata cand il generez. La fel apare peste tot si sporul de 10 %. Dar tot nu se calculeaza deducerea.

Scrie răspuns