Configurare departamente salariati

Mesaj
Autor
neacsum86
Mesaje: 2
Membru din: Joi Feb 18, 2016 4:52 pm

Configurare departamente salariati

#1 Mesaj de neacsum86 »

Buna ziua,

Se poate adauga in SAGA departamentul unde lucreaza fiecare angajat? De unde se poate configura departamentul?
Ne-ar ajuta la exportul in excel a statului de salarii, sa putem analiza costurile salariale pe fiecare departament in parte.

Multumesc!

O zi frumoasa!

gheorghei642
Mesaje: 703
Membru din: Lun Mai 10, 2010 12:00 am

Re: Configurare departamente salariati

#2 Mesaj de gheorghei642 »

din manual de utilizare: In "Fisiere" >>> Salariati"- Tabelul principal .. ultima coloana Activitate - coloană vizibilă doar după definirea unei grupe, în panoul "Activitati/ Centre de profit", din ecranul Grupe. Permite alegerea unei grupe, definite anterior, astfel încât la validarea statului de plată să se genereze nota contabilă defalcată pe activități. Butonul Salariati 1, poziționat după coloana "Activitate" permite repartizarea salariului pe mai multe grupe, procentual și valoric

neacsum86
Mesaje: 2
Membru din: Joi Feb 18, 2016 4:52 pm

Re: Configurare departamente salariati

#3 Mesaj de neacsum86 »

Va multumesc pentru ajutor!

tobosv790
Mesaje: 2460
Membru din: Mie Mai 06, 2009 12:00 am
Localitate: Locuinta mea de vara (si nu numai) e... la tara

Re: Configurare departamente salariati

#4 Mesaj de tobosv790 »

bun

eibent271
Mesaje: 3
Membru din: Joi Ian 08, 2009 12:00 am

Re: Configurare departamente salariati

#5 Mesaj de eibent271 »

Buna ziua, imi spuneti va rog daca se poate sa apara pe raport salariat inscrisul Revisal versiunea .......asa cum apare pe istoricul per salariat. Trebuie setat undeva?


Multumesc

Avatar utilizator
danilevicis
Mesaje: 1737
Membru din: Vin Ian 05, 2007 1:00 am
Localitate: Bucovina
Contact:

Re: Configurare departamente salariati

#6 Mesaj de danilevicis »

Nu se poate seta. Eu stiam ca pe raport salariat apare, nu apare pe registrul general al tuturor salariatilor.
Cu cat oamenii progreseaza mai mult, cu atat se lovesc de un adversar mai puternic

eibent271
Mesaje: 3
Membru din: Joi Ian 08, 2009 12:00 am

Re: Configurare departamente salariati

#7 Mesaj de eibent271 »

Asa este, dar ar trebui (ar fi bine) sa apara si pe registrul general al tuturor salariatilor.

Avatar utilizator
danilevicis
Mesaje: 1737
Membru din: Vin Ian 05, 2007 1:00 am
Localitate: Bucovina
Contact:

Re: Configurare departamente salariati

#8 Mesaj de danilevicis »

Am trimis mail la Saga in acest sens...
Cu cat oamenii progreseaza mai mult, cu atat se lovesc de un adversar mai puternic

radug123
Mesaje: 27
Membru din: Sâm Apr 12, 2008 12:00 am

Re: Configurare departamente salariati

#9 Mesaj de radug123 »

Apare textul cu 6.0.8 in dreapta sus, atat la salariat, cat si la Registrul salariatilor. Am intalnit problema dumneavoastra la doi dintre abonati, care nu aveau programul actualizat (chiar daca aveau 553, l-am actualizat ). Dupa actualizare si scoaterea din Temp a cateva mii de fisiere (nu declaratiile ci cdx-urile si celelalte fisiere de lucru), textul cu versiunea revisal a aparut si pe Registru.
Ar fi util sa se poata lista registrul la o anumita data (care sa cuprinda doar operatiunile pana la data respectiva, data care sa apara pe document in locul datei curente). Sa se poata face acest lucru din program, ca la orice alta situatie, nu prin restaurarea unei baze de date de-atunci si modificarea datei calculatorului inainte de listare. Au fost probleme de acest fel la unele firme care au incercat sa faca niste proiecte cu finantare in zilele acestea.

Avatar utilizator
danilevicis
Mesaje: 1737
Membru din: Vin Ian 05, 2007 1:00 am
Localitate: Bucovina
Contact:

Re: Configurare departamente salariati

#10 Mesaj de danilevicis »

Da, așa este. Eu am trimis e-mail ul de acum o săptămână în urmă, nu am primit răspuns, probabil că au actualizat, nu am mai verificat, că deja e tardiv, too late...:(
Cu cat oamenii progreseaza mai mult, cu atat se lovesc de un adversar mai puternic

eibent271
Mesaje: 3
Membru din: Joi Ian 08, 2009 12:00 am

Re: Configurare departamente salariati

#11 Mesaj de eibent271 »

S-a rezolvat. Intr-adevar am actualizat versiunea 553 si acum apare Revisal versiunea ..... in dreapta. Multumesc .

iliei82
Mesaje: 1
Membru din: Vin Ian 15, 2021 4:40 pm

Re: Configurare departamente salariati

#12 Mesaj de iliei82 »

Multumesc , gheorghei642 ,foarte utile informatiile.Si pentru a seta analitice la pentru fiecare grupa?

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24125
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: Configurare departamente salariati

#13 Mesaj de balazse »

Pentru IlieI82
Daca ai o grupa 01, dar vrei sa creezi analitice, atunci pe langa 01 mai poti crea 01.01, 01.02, etc., si atunci poti genera o situatie atat pe 01 (unde se vor aduna 01.01, 01.02, etc.), cat si separat pentru 01.02.

tesleae
Mesaje: 2
Membru din: Vin Sep 17, 2021 10:14 am

Re: Configurare departamente salariati

#14 Mesaj de tesleae »

Buna!
Stimați colegi! Ajutor, se poate lista stat salarii pe fiecare sectie, departament, etc?
Vă rog să mă îndrumați.
O zi bună!

Mulțumesc anticipat pentru răspunsuri!

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24125
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: Configurare departamente salariati

#15 Mesaj de balazse »

La "salariati" ai coloana "punct de lucru", unde poti introduce sectia/departamentul, astfel cand tiparesti statul de plata optezi pentru "tiparire selectiva" si selectezi pe rand fiecare sectie/departament si tiparesti.

Scrie răspuns