loturi

Intrebari - raspunsuri diverse despre programele SAGA
Mesaj
Autor
ducar644
Mesaje: 7
Membru din: Mie Noi 19, 2014 2:09 pm

loturi

#1 Mesaj de ducar644 »

Buna ziua. Intrebarea mea este urmatoare: Suntem o firma de distributie, si la receptionarea marfii trebuie sa introducem loturi si iesirile se fie efectuat in sistemul primul venit primul servit. Este posibil ca la receptie sa apara si posibilitatea/un rand(coloana) de a introduce nr. lot la fiecare produs in parte. produsele primite sunt diferite si din loturi diferite. am facut un test dar nr lot le cere doar cand se valideaza factura de intrare, nu este comod, si a dat erori cand la doua produse diferite loturi /data expirari era la fel, la unul din produse disparea/nu mai afisa, si imi dadea eroare si programul.

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 26062
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: loturi

#2 Mesaj de tomac »

Pentru astfel de probleme, mai ales unde se generează erori la validare apelați direct la firmă prin mail.
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

ducar644
Mesaje: 7
Membru din: Mie Noi 19, 2014 2:09 pm

Re: loturi

#3 Mesaj de ducar644 »

Multumesc, am trimis prin mail. Acuma astept pe cineva sa puna pe restul calculatoarelor sa mi s-e faca legaturile in retea si sa activam licenta pe ele. cand se rezolva mai testez programul. deocamdata este pe sistem de testare in decemrie vom incarca stocul si incepem noul an cu noul program :)

Scrie răspuns