configurare imprimante

Chestiuni specifice extensiilor PubLine si MarketLine
Mesaj
Autor
panaitn901
Mesaje: 52
Membru din: Sâm Feb 18, 2006 12:00 am
Localitate: Ploiesti
Contact:

configurare imprimante

#1 Mesaj de panaitn901 »

Am vandut o imprimanta termica Star unui pub care utilizeaza saga si publine de mai mult de un an, au mai multe imprimante, configurate de altcineva si au mai dorit una.
Listeaza la 2 imprimante, cand au comanda la bucatarie se listeaza la bucatarie, cand au la bar, la bar, in configurarea publine a imprimantelor, la general, sunt trecute 2 imprimante, dar listarea se face la cu totul alte imprimante. Nu inteleg unde au fost configurate.
Pe imprimanta noua doresc sa listeze comanda completa, se poate? si unde ar trebui configurat?
va rog... poate cineva s-a mai confruntat cu asemenea probleme...

sa nu ma trimiteti sa intreb la Saga... raspunsul lor a fost scurt: driver-ul de imprimanta, ceea ce este exclus

astept alta solutie :(

panaitn901
Mesaje: 52
Membru din: Sâm Feb 18, 2006 12:00 am
Localitate: Ploiesti
Contact:

Re: configurare imprimante

#2 Mesaj de panaitn901 »

s-a rezolvat... nu setasem imprimante in meniul Gestiuni, raspunsul a venit de la Saga.

refia
Mesaje: 42
Membru din: Mar Oct 21, 2008 12:00 am

Re: configurare imprimante

#3 Mesaj de refia »

Tot legat de imprimante.
Daca lucrez in modul Monitorizare Comenzi cum fac sa nu mai scoata bon ptr o gestiune anume? La fisiere/gestiuni nefiind selectata nici o imprimanta .

bogdan
Mesaje: 144
Membru din: Mar Feb 08, 2011 12:00 am
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: configurare imprimante

#4 Mesaj de bogdan »

Puteti sa validati comanda fara tiparire. Aceasta facilitate, insa, nu exista la nivel de gestiune, ci la nivel de comanda.

refia
Mesaje: 42
Membru din: Mar Oct 21, 2008 12:00 am

Re: configurare imprimante

#5 Mesaj de refia »

Am setat gestiunea pe o imprimanta inexistenta fizic

refia
Mesaje: 42
Membru din: Mar Oct 21, 2008 12:00 am

Re: configurare imprimante

#6 Mesaj de refia »

Buna ziua
Pe Monitorizare comenzi in Publine imi apar produse finite din gestiunea bar in fereastra de bucatarie.Cum se poate sa le fac trecerea unde trebuie? In saga este acolo unde trebuie inclusiv la grupe

Scrie răspuns