raport per salariat

Mesaj
Autor
boiangius
Mesaje: 25
Membru din: Mar Aug 04, 2015 4:16 pm

raport per salariat

#1 Mesaj de boiangius »

Buna ziua!In raportul per salariat din Saga nu-mi apar intervalele de vechime,dar in Revisal sunt vizualizate.Cum printez raportul?

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24125
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: raport per salariat

#2 Mesaj de balazse »

Ce intelegi prin "Revisal", cumva programul oficial?
Modificarile le-ai inregistrat si in "registru evidenta salariati" din programul Saga?
Care raport doresti sa listezi din programul Saga?

tobosv790
Mesaje: 2460
Membru din: Mie Mai 06, 2009 12:00 am
Localitate: Locuinta mea de vara (si nu numai) e... la tara

Re: raport per salariat

#3 Mesaj de tobosv790 »

Apasă pe simbolul care reprezintă (stilizat, biensur) o imprimantă. Dacă nu iese ce vrei tu înseamnă că ai operat prost!

butnaruc323
Mesaje: 253
Membru din: Mie Mar 19, 2008 12:00 am

Re: raport per salariat

#4 Mesaj de butnaruc323 »

buna seara,
va rog frumos
atunci cand vrau sa listez pg.rap.salariat din revisal (cel de pe site inspectia muncii) imi da eroare,,an error occurred during this operation", am incercat sa export in pdf, word , nu stiu daca export ceva si unde.
am trimis un email la teamnet si imi spune sa fac o captura si sa o trimit, dar nu prea stiu cum
multumesc

roncovf
Mesaje: 1193
Membru din: Joi Ian 26, 2012 1:44 pm

Re: raport per salariat

#5 Mesaj de roncovf »

Pe tastatura ai un buton: PrintScreen sau PrtSc, apasa pe el si se copiaza imaginea de pe ecran. Apoi deschide un fisier de Word si cu Paste poti lipi imaginea de pe ecran.

butnaruc323
Mesaje: 253
Membru din: Mie Mar 19, 2008 12:00 am

Re: raport per salariat

#6 Mesaj de butnaruc323 »

am gasit, multumesc f mult
o zi buna

boiangius
Mesaje: 25
Membru din: Mar Aug 04, 2015 4:16 pm

Re: raport per salariat

#7 Mesaj de boiangius »

Revin cu nelamurirea mea.Nu apar intervalele de vechim nici in raport si nici in istoric.In amandoua apare doar ultima modificare.Care este cauza?S-a mai intalnit cineva cu aceasta situatie?

tobosv790
Mesaje: 2460
Membru din: Mie Mai 06, 2009 12:00 am
Localitate: Locuinta mea de vara (si nu numai) e... la tara

Re: raport per salariat

#8 Mesaj de tobosv790 »

Dă un email la firmă și expune-le problema. Poate e din baza ta de date! De regulă, îți zic din constatări personale, se întâmplă așa când operezi mai multe modificări deodată. Adică dacă astăzi am mărit și salariul și funcția unui salariat atunci trebuie să le operez pe rând nu deodată. Operez odată modificarea funcției apoi dau" copiere fișier" apoi mărire de salariu și apoi"copiere fișier"

tobosv790
Mesaje: 2460
Membru din: Mie Mai 06, 2009 12:00 am
Localitate: Locuinta mea de vara (si nu numai) e... la tara

Re: raport per salariat

#9 Mesaj de tobosv790 »


tobosv790
Mesaje: 2460
Membru din: Mie Mai 06, 2009 12:00 am
Localitate: Locuinta mea de vara (si nu numai) e... la tara

Re: raport per salariat

#10 Mesaj de tobosv790 »


ciobanum
Mesaje: 997
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: raport per salariat

#11 Mesaj de ciobanum »

Buna ziua, in raport per salariat imi apare intervalul de vechime x...25.07. adica pana la data consemnarii desi CIM are data de incetare in iunie. Data incetarii CIM apare corect la ``data incetarii` in raport, dar nu si la intervalul de vechime, cum corectez?
De la Saga mi-au spus sa trimit asa Revisal, apoi sa modific manual astfel incat ultima zi din intervalul de vechime sa corespunda cu data incetarii CIM.
Va rog alte pareri, multumesc.

mateic862
Mesaje: 2
Membru din: Lun Sep 16, 2019 7:59 am

Re: raport per salariat

#12 Mesaj de mateic862 »

Buna seara. Am facut o modificare in registrul de evidenta al salariatiilor si apoi am dat copiere fisier. Cand am vizualizat raportul am sesizat o gresala . Se mai poate modifica sau sterge? Daca da , spuneti -mi cum? Multumesc

fetcue501
Mesaje: 4
Membru din: Lun Ian 18, 2016 12:23 pm

Re: raport per salariat

#13 Mesaj de fetcue501 »

boiangius scrie: Lun Mai 23, 2016 10:08 am Buna ziua!In raportul per salariat din Saga nu-mi apar intervalele de vechime,dar in Revisal sunt vizualizate.Cum printez raportul?
In raport per salariat in program SAGA PS, NU-MI AFISEAZA ultimile trei mariri de salar sus pe prima pagina. Dar daca ma uit pe raport mai jos acestea sint inscrise.Cum a-si putea sa fac sa iasa toatemaririle de salar?Nu stiu cum sa corectez.?In saga .Pe sit-ul oficial am inregistrat si transmis la ITM si acolo daca mauit este corect.In saga nu-mi iese bine.

fetcue501
Mesaje: 4
Membru din: Lun Ian 18, 2016 12:23 pm

Re: raport per salariat

#14 Mesaj de fetcue501 »

In raport per salariat nu-mi afiseazaultimeletrei mariri de salar.Cind citesc silistez raportul apare maririle de salar dar pe prima pagina unde ar trebui sa apara ultimul salar mari nu apare.ramine doar cel din 31.12.2018,Cum a-si putea corecta sa apara bine ? Eu am lucrat si transmis pe programul oficial.

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24125
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: raport per salariat

#15 Mesaj de balazse »

Sa recapitulam.
Toate inregistrarile le-ai facut in programul oficial, si ai generat de acolo fisierle RVS.
Dar ai dorii sa iti apara si in Saga pe partea de ReviSal inregistrarile dorite.
Am inteles bine?

Scrie răspuns