Indemnizatii Consilieri Locali

Chestiuni specifice programului SAGA B.
Mesaj
Autor
paidolat181
Mesaje: 487
Membru din: Vin Aug 11, 2006 12:00 am
Localitate: Resita

Indemnizatii Consilieri Locali

#1 Mesaj de paidolat181 »

Salut,
am o dilemă referitor la modul cum inregistrez in SAGA consilierii locali, deoarece nu-i regasesc in categoriile pe care le ofera meniul programului!
Daca ii trec la tipul ”colaboratori” sau ”Contract administrare” ii preaia in categoria A, insa acestia se regasesc la categoria C porivit D 112!
Daca ii trec la ”Contracte civile” , nu-mi retine sanatatea!
La consilieri li se retine CASS unitate si asigurat, CAS unitate si asigurat și impozit pe venit si se regasesc la Sectiunea C pozitia 19 in D 112.
Cum sa procedez? :?:
Multumesc ptr timpul acordat! :idea:
Un economist este un expert care va stii maine de ce lucrurile pe care le-a prevestit ieri nu s-au intamplat astazi.

paidolat181
Mesaje: 487
Membru din: Vin Aug 11, 2006 12:00 am
Localitate: Resita

Re: Indemnizatii Consilieri Locali

#2 Mesaj de paidolat181 »

Problema este ca nu se genereaza nota contabila corecta la salarii si astfel apar diferente intre datele din contabilitate si cele din D112 dupa prelucrarea manuala a consilierilor locali!!!! :oops: :oops: :oops: :oops:
Un economist este un expert care va stii maine de ce lucrurile pe care le-a prevestit ieri nu s-au intamplat astazi.

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 25898
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: Indemnizatii Consilieri Locali

#3 Mesaj de tomac »

Ba se generează notă așa cum e definită în configurare. Dar nu există suport pentru cei din secțiunea C. Doar pentru secțiunea A și B. E nevoie de tipuri noi pentru secțiunea C.
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

paidolat181
Mesaje: 487
Membru din: Vin Aug 11, 2006 12:00 am
Localitate: Resita

Re: Indemnizatii Consilieri Locali

#4 Mesaj de paidolat181 »

N-am spus ca nu se genereaza deloc, doar ca nu e corespunzatoare! In concluzie solutia salvatoare este introducerea unui nou tip pentu sectiunea C. O zi buna.
Un economist este un expert care va stii maine de ce lucrurile pe care le-a prevestit ieri nu s-au intamplat astazi.

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24124
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: Indemnizatii Consilieri Locali

#5 Mesaj de balazse »

Pentru PaidolaT181
Inseamna ca va trebui sa faci o sesizare catre cei de la ANAF, care dupa 30 de zile o sa iti dea un raspuns, cu care nu stiu cat de multumit o sa fii.

Scrie răspuns