facturi recurente

Despre servicul gratuit de facturare online FGO
Mesaj
Autor
teodorescuc73
Mesaje: 3
Membru din: Lun Mar 27, 2017 4:27 pm

facturi recurente

#1 Mesaj de teodorescuc73 »

buna ziua
am si eu cateva nelamuriri

1.cum pot sterge o factura recurenta?
2. exista sau o sa existe posibilitatea de a emite facturi recurente la 2 luni?
3.cum se configureaza mailu ca mie imi da - Serverul de email nu a putut fi configurat! Verifica setarile si incearca din nou. Pana la configurare, emailurile se vor trimite din partea FGO


multumesc

filipv1
Mesaje: 33
Membru din: Mar Ian 03, 2017 12:16 am

Re: facturi recurente

#2 Mesaj de filipv1 »

Pentru stergerea recurentei puteti intra la factura initiala, accesand menu-ul "Alte actiuni" - "Recurenta".
Aveti in coltul stanga sus un buton de stergere(cosulet) pe care il apasati
Nu se poate seta recurenta la 2 luni in acest moment.
Nu este clar ce pb aveti cu mail-ul, ce cont vreti sa configurati, ce setari ati folosit..

teodorescuc73
Mesaje: 3
Membru din: Lun Mar 27, 2017 4:27 pm

Re: facturi recurente

#3 Mesaj de teodorescuc73 »

din pacate am sters factura normal (alte actiuni - stergere) si inca imi apare la recurente
cu mailu am problene la servaru de SMTP. am cont pe google , am facut setarile ca la vechiul program si nu merge imi da eroarea ca servaru nu a putut si configurat

teodorescuc73
Mesaje: 3
Membru din: Lun Mar 27, 2017 4:27 pm

Re: facturi recurente

#4 Mesaj de teodorescuc73 »

am o problema cu facturiel recurente.
nu sau emis desi sunt setate. are cineva o idee?

filipv1
Mesaje: 33
Membru din: Mar Ian 03, 2017 12:16 am

Re: facturi recurente

#5 Mesaj de filipv1 »

teodorescuc73 scrie:din pacate am sters factura normal (alte actiuni - stergere) si inca imi apare la recurente
cu mailu am problene la servaru de SMTP. am cont pe google , am facut setarile ca la vechiul program si nu merge imi da eroarea ca servaru nu a putut si configurat
Trimiteti un mesaj pe suport@fgo.ro cu urmatoarele informatii :
1. email-ul cu care ati inregistrat contul FGO
2. CUI-ul firmei unde aveti facturi recurente
3. Factura sau clientul facturat pentru care ati definit recurenta
4. Nr de telefon pentru a va putea contacta in caz ca este nevoie de clarificari.

Se pare ca mai multi utilizatori persoane fizice, au incercat si esuat configurarea Gmail ca "server" de mail; motivele doar le banuim. Incercati cu alt server de mail, sau incercati cu un cont de Gmail ce apartine de o firma; aveti grija sa bifati la setari de securitate ca permiteti accesul altor aplicatii la contul de Gmail.

Scrie răspuns