Adeverinta medic Saga

Mesaj
Autor
dinud251
Mesaje: 196
Membru din: Lun Dec 03, 2012 1:19 pm

Adeverinta medic Saga

#1 Mesaj de dinud251 »

Buna dimineata.
De un an de zile emit adeverintele pentru medicul de familie din Saga.
Nu am avut nicio problema pana acum desi am emis foarte multe adeverinte.
Acum insa am intalnit un medic care nu vrea nici in ruptul capului sa accepte adeverinta din saga si o vrea exact ca in Ordinul 43/8/2016. I-am explicat ca nu exista vicii de fond in adeverinta, ca in ordin este stabilit modelul si elementele constitutive, nu un tipizat. I-am trimis pana la urma una facuta in word, "cu tabel cu toate liniile".
Mie mi se pare absurd ca un medic sa tina atat de mult de un model mai ales ca la o introducere manuala a datelor intr-un document word pot aparea greseli iar eu in Saga am toate datele completate la zi (serii de buletin, adrese, toate medicalele de la inceputul contractului etc).
V-ati mai confruntat cu asa ceva?

marianam80
Mesaje: 257
Membru din: Joi Mar 05, 2015 10:14 am

Re: Adeverinta medic Saga

#2 Mesaj de marianam80 »

ohoooo de cate ori.......
la cei fara zile de concediu medical nu iese tabelul si il fac eu cu rigla si pixul negru
medicii nu inteleg si trimit inapoi angajatii ca nu e buna adeverinta, unii pierd internari, analize, zile si mai bine fac eu ce trebuie facut

stroescud
Mesaje: 790
Membru din: Joi Feb 02, 2012 12:04 pm
Localitate: Sinaia

Re: Adeverinta medic Saga

#3 Mesaj de stroescud »

Foarte multi medici de familie au fost amendati pentru "asa zise greseli" constatate de catre un slujbas tampit al statului.
Asa ca acum sufla si in iaurt :)

ferenta
Mesaje: 2867
Membru din: Joi Sep 04, 2008 12:00 am

Re: Adeverinta medic Saga

#4 Mesaj de ferenta »

Mă îndoiesc să existe în țara asta un singur medic de familie, care să fi fost amendat pentru că nu avea în regulă adeverința emisă prin programul SAGA! :roll: :wink:
Norocul este ceea ce are loc atunci când pregătirea se întâlnește cu șansa!

Scrie răspuns