setari pt concedii medicale

Mesaj
Autor
stanescue754
Mesaje: 9
Membru din: Sâm Feb 27, 2016 9:27 am

setari pt concedii medicale

#1 Mesaj de stanescue754 »

am introdus conc medicale, am facut D112--dar nu-mi scoate documentatia pt casa de sanatate ? ce setari nu am ?

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24124
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: setari pt concedii medicale

#2 Mesaj de balazse »

Ce documentatie nu ai putut tiparii (detaliaza un pic) si de unde ai incercat sa tiparesti?

stanescue754
Mesaje: 9
Membru din: Sâm Feb 27, 2016 9:27 am

Re: setari pt concedii medicale

#3 Mesaj de stanescue754 »

centralizator concedii medicale. centraliz sume concedii medicale

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24124
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: setari pt concedii medicale

#4 Mesaj de balazse »

Mergi pe statul de plata pentru luna in cauza -> te pozitionezi pe un angajat care a fost in concediu medical -> apesi pe "concedii..." -> in feareastra care apare in partea de jos apar centralizatoarele.
Daca doresti sa tiparesti cerere de restituire atunci mergi la "fisiere" -> "salariati" -> "adeverinte" -> "cerere testituire CM" -> alegi perioada si tiparesti documentul in cauza.

stanescue754
Mesaje: 9
Membru din: Sâm Feb 27, 2016 9:27 am

Re: setari pt concedii medicale

#5 Mesaj de stanescue754 »

asa am facut --1
1 .pe stat nov pe salariat --concedii medicale --nu listeaza decit baza---toate celelalte rubrici--centaliaz concedii etc sint inactive
2 pe salariatii--adev restit -salariat arata cererea cu val 0-pe salariatul cu CM
Ultima oară modificat Mar Ian 08, 2019 10:07 pm de către stanescue754, modificat 1 dată în total.

stanescue754
Mesaje: 9
Membru din: Sâm Feb 27, 2016 9:27 am

Re: setari pt concedii medicale

#6 Mesaj de stanescue754 »

nu am avut concedii medicale pina acum --de cind am programul--ma gindeam ca este o setare si eu nu am facut-o

ferenta192
Mesaje: 335
Membru din: Mie Mar 09, 2011 10:22 am

Re: setari pt concedii medicale

#7 Mesaj de ferenta192 »

stanescue754 scrie:asa am facut --1
1 .pe stat nov pe salariat --concedii medicale --nu listeaza decit baza---toate celelalte rubrici--centaliaz concedii etc sint inactive
2 pe salariatii--adev restit -salariat arata cererea cu val 0-pe salariatul cu CM
Dar statul de plată nu pentru luna decembrie 2018 îl faci?Întreb pentru că ai scris mai sus că te uiți pe statul pentru noiembrie! :roll:
Ultima oară modificat Joi Ian 10, 2019 1:11 pm de către ferenta192, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24124
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: setari pt concedii medicale

#8 Mesaj de balazse »

Pentru StanescuE754
Ai concediu medical care se recupereaza din CCI sau doar din FS?
Ai introdus corect certificatul medical (daca da, ar trebui sa ne descrii cum ai facut, detaliat)?

stanescue754
Mesaje: 9
Membru din: Sâm Feb 27, 2016 9:27 am

Re: setari pt concedii medicale

#9 Mesaj de stanescue754 »

CM este cu FS dar si de recuperat--intrucit casa nu-mi da voie sa-l despart pe cele doua pozitii am introdus numai pe Fs--poate ca ac lucru nu-mi permiteCM fiiNd cu durata mare . am sa-l despart la inroducere si voi face D112 si listari pt casa de sanatate Si apoi voi face doar o pozitie. Cred ca ac i-mi da eroare

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 25898
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: setari pt concedii medicale

#10 Mesaj de tomac »

stanescue754 scrie:-intrucit casa nu-mi da voie sa-l despart pe cele doua pozitii
cum adică? n=am mai pomenit așa ceva.
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

serbanm695
Mesaje: 341
Membru din: Joi Apr 02, 2009 12:00 am

Re: setari pt concedii medicale

#11 Mesaj de serbanm695 »

buna ziua!
ce fac daca am omis sa depun concediile medicale pe iunie iulie si august la o societate comerciala?

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24124
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: setari pt concedii medicale

#12 Mesaj de balazse »

Cum adica?
Nu le-ai inregistrat?
Nu ai solicitat restituirea lor?

Avatar utilizator
herganiec
Mesaje: 8222
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: setari pt concedii medicale

#13 Mesaj de herganiec »

...apoi daca nu le-ai introdus inseamna ca ai platit angajatul din banii firmei.
“Tot ceea ce este necesar pentru ca răul să triumfe, este ca oamenii buni să nu facă nimic.” (Edmund Burke)

medank
Mesaje: 6
Membru din: Mar Ian 19, 2010 12:00 am

Re: setari pt concedii medicale

#14 Mesaj de medank »

Buna!
Am un concediu medical cu cod 03, la care s-a predat D112 si documentatiile la Casa de Pensii pt resitutirea Indemnizatiei pt incapacitate temporara de munca.
DAR!!! Am fost sunata de la CASS (Casa de Sanatate) ca sa sterg din D112 de la sectiunea "C.2. Indemnizatii sanatate - Incapacitate temporara de munca - Nr cazuri 1".
Mentionez faptul ca in D112 apare bine la sectiunea "C.3. Indemnizatii pt accidente de munca si boli profesionale - Incapacitate temporara de munca - Nr cazuri 1".....
Nu inteleg de ce i-mi apare si la C.2.?! Nu stiu cum sa sterg? Am incercat sa sterg din SAGA, dar cand dau in format PDF i-mi pune automat nr. caz "1" la C.2.
Ce nu fac bine?! :-) Va multumesc pt raspunsuri!

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24124
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: setari pt concedii medicale

#15 Mesaj de balazse »

Generezi din nou fisierul pdf si de acolo stergi ceva daca doresti.

Scrie răspuns