Salarii

Mesaj
Autor
bacanui
Mesaje: 8
Membru din: Lun Feb 08, 2016 8:09 am

Salarii

#1 Mesaj de bacanui »

Schimbarea duratei (zilelor) concediu de odihna se transmite in REVISAL?

roncovf
Mesaje: 1193
Membru din: Joi Ian 26, 2012 1:44 pm

Re: Salarii

#2 Mesaj de roncovf »

Unde in Revisalu mamii lui ai vazut zilele de concediu ca sa le modifici?
Nu poti modifica decat ceea ce ai declarat. Zilele de CO nu se declara in Revisal (deocamdata)

bacanui
Mesaje: 8
Membru din: Lun Feb 08, 2016 8:09 am

Re: Salarii

#3 Mesaj de bacanui »

roncovf scrie: Lun Feb 18, 2019 4:39 pm Unde in Revisalu mamii lui ai vazut zilele de concediu ca sa le modifici?
Nu poti modifica decat ceea ce ai declarat. Zilele de CO nu se declara in Revisal (deocamdata)
Corect....

stroescud
Mesaje: 790
Membru din: Joi Feb 02, 2012 12:04 pm
Localitate: Sinaia

Re: Salarii

#4 Mesaj de stroescud »

daca modifici numarul de zile acordate, fata de ce este in CIM, trebuie sa faci act aditional la CIM, dupa care inregistrezi AA in REVISAL si obligatoriu transmiti.
vezi ca s-au modificat termenele de transmitere.

pomparaus
Mesaje: 4129
Membru din: Vin Iun 06, 2014 10:47 am

Re: Salarii

#5 Mesaj de pomparaus »

Actul aditional la CIM cu modificarea zilelor de concediu de odihna ramane la CIM : il citez si eu pe roncovf "Unde in Revisalu mamii lui ai vazut zilele de concediu ca sa le modifici? Nu poti modifica decat ceea ce ai declarat. Zilele de CO nu se declara in Revisal (deocamdata)"

dinud251
Mesaje: 196
Membru din: Lun Dec 03, 2012 1:19 pm

Re: Salarii

#6 Mesaj de dinud251 »

:)) nu se raporteaza in Revisal, doar se face aditional si se arhiveaza la dosarul de personal.
Numarul de zile de CO, decontarea transportului, asigurarile medicale, abonamentele la sala, punctul de lucru, programul efectiv de lucru si alte asemenea modificari se fac prin aditional dar nu se raporteaza in revisal.

stroescud
Mesaje: 790
Membru din: Joi Feb 02, 2012 12:04 pm
Localitate: Sinaia

Re: Salarii

#7 Mesaj de stroescud »

Eu stiam ca orice interventie/corectie/modificare asupra CIM se inregistreaza in REVISAL...
Sorry!
- la corectie, modificare contract la "alte detalii"

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 25898
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: Salarii

#8 Mesaj de tomac »

Orice modificare a CIM pentru elemente ce se raportează în REVISAL. E o mare deosebire :)
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

Scrie răspuns