D112

Mesaj
Autor
zelcac
Mesaje: 27
Membru din: Lun Noi 12, 2012 1:21 pm

D112

#1 Mesaj de zelcac »

buna ziua,
cand dau sa validez declaratia spune - aplicatia nu poate gestiona mai mult de un contract in sectiunea B1cand apare tip B1_1=25
dupa ce validez imi apare in dec unica xml- acest fisier nu are aplicatie asociata pentru efectuarea acestei actiuni. va rugam sa instalati o aplicatie sau daca deja este instalata una , sa creati o asociere in pagina de setari pt apicatii implicite,
multumesc!

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 25898
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: D112

#2 Mesaj de tomac »

E o problemă de la ANAF. Aveți două contracte pentru aceiași persoană, ambele contracte fiind la o firmă ce aplică regimul special de construcții. Și dacă aveți și medical e și mai nasol.
Scrieți la ANAF în legătură cu această problemă.
A doua problemă este una ce ține de asocierea fișierelor xml - nu există aplicație care să le deschidă probabil pentru că acel mesaj apare când se încearcă deschiderea unui fișier cu o anumită extensie pentru care în sistemul de operare nu există un program care să-l poată citi. Așa că puteți deschide cu notepad dacă asta doriți - să deschideți fișier de tip xml.
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

solomonc724
Mesaje: 8
Membru din: Mar Feb 05, 2019 4:11 pm

Re: D112

#3 Mesaj de solomonc724 »

Am aceeasi problema: un salariat cu doua contracte care totalizeaza 3000 lei, firma constructii. De ce sa scriem la Anaf? Nu ar fi mai bine sa scrie Saga la Anaf? Ca doar ne reprezinta, ca de aia am cumparat programul si platim pentru actualizari...

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 25898
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: D112

#4 Mesaj de tomac »

Refaceți actualizarea.
V-aș ruga să vă abțineți de la comentarii de acest gen.
Ca doar ne reprezinta, ca de aia am cumparat programul si platim pentru actualizari...
Nu de aia ați plătit licența.
Ați plătit licență pentru a benefica de asistență cu privire la utilizarea programului și pentru acces la actualizări.
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

zelcac
Mesaje: 27
Membru din: Lun Noi 12, 2012 1:21 pm

Re: D112

#5 Mesaj de zelcac »

tomac scrie: Joi Feb 21, 2019 2:34 pm E o problemă de la ANAF. Aveți două contracte pentru aceiași persoană, ambele contracte fiind la o firmă ce aplică regimul special de construcții. Și dacă aveți și medical e și mai nasol.
Scrieți la ANAF în legătură cu această problemă.
A doua problemă este una ce ține de asocierea fișierelor xml - nu există aplicație care să le deschidă probabil pentru că acel mesaj apare când se încearcă deschiderea unui fișier cu o anumită extensie pentru care în sistemul de operare nu există un program care să-l poată citi. Așa că puteți deschide cu notepad dacă asta doriți - să deschideți fișier de tip xml.
multumesc pt raspuns
da, nu mai aveam suport pt xml

dinud251
Mesaje: 196
Membru din: Lun Dec 03, 2012 1:19 pm

Re: D112

#6 Mesaj de dinud251 »

Eu am o firma la care am aviatori, unul dintre ei are 2 cim-uri (unul ca aviator, al doilea ca manager de operatiuni) si nu am eroare.
Eroarea apare doar la cei care aplica regimul special pentru constructii.

Scrie răspuns