REVISAL -AJUTORR

Mesaj
Autor
epurem242
Mesaje: 507
Membru din: Mie Feb 27, 2013 3:32 pm

REVISAL -AJUTORR

#1 Mesaj de epurem242 »

Buna ziua, daca ma poate ajuta cineva..am un salariat care e cu CIM suspendat pt CIC , pana in februarie 2020.a venit ieri si a adus cerere ca vrea sa se intoarca mai repede.
mi a cerut sa i fac toate actele , inclusiv decizia de incetare suspendare cu noiembrie 2019, ca pleaca din tara si se intoarece doar cand trebuie sa se prezinte la servici.

pt ca am facut-o , m-am gandit sa i-o tot inregistrez in REVISAL...Am scris la data incetare suspendare 01.11.19...data din decizie..si acum contractul lui apare ACTIV!!!

CE sa fac sa corectez, ca am intrat din nou pe salariat la suspendari si am vrut sa -i trec din nou ctr suspendat si imi da EROARE..INTERVALUL SELECTAT SE INTERSECTEAZA CU INTERVALUL UNEI SUSPENDARI INCETATE...

Nu am transmis inca nimic la ITM.

cunam917
Mesaje: 324
Membru din: Lun Sep 24, 2018 3:22 pm

Re: REVISAL -AJUTORR

#2 Mesaj de cunam917 »

normal ca este activ daca ati dat incetare suspendare. Cum pleaca din tara? si cu contractul ce face? Ati facut incetare suspendare si acum faceti incetare contract cu aceeasi data. si o sa fie ok

cunam917
Mesaje: 324
Membru din: Lun Sep 24, 2018 3:22 pm

Re: REVISAL -AJUTORR

#3 Mesaj de cunam917 »

dar sa faca cerere de incetare contract cf 55 b. si cand se intoarce ii faceti alt contract

Scrie răspuns