TRANSFER DE GESTIUNE

Intrebari - raspunsuri diverse despre programele SAGA
Mesaj
Autor
bodeanui
Mesaje: 2
Membru din: Lun Aug 04, 2014 11:38 am

TRANSFER DE GESTIUNE

#1 Mesaj de bodeanui »

Buna ziua
As vrea sa ma ajutati si pe mine:am un II
Pe aceasta firma am doua domenii de activitate agricultura si silvicultura.Eu am bagat separat actele pe doua gestiuni(ca si cum as avea doua firme) cum pot sa unesc cele doua gestiuni sa fie una singura,adica ce este pe silvicultura sa mut la agricultura sa apara impreuna ca o singura firma.Asta ca sa nu sterg tot ce am bagat pe silvicultura sa introduc din nou in cealalta parte.
Astept un raspuns
Multumesc

pomparaus
Mesaje: 4129
Membru din: Vin Iun 06, 2014 10:47 am

Re: TRANSFER DE GESTIUNE

#2 Mesaj de pomparaus »

Nu iti spun din experienta dar incearca sa vezi la ce ajuta : din "alte operatiuni cu stocuri>operatiuni speciale>descarcare cantitate (scoti stocurile de pe gestiunea silvicultura) si >incarcare cantitate (incarci stocurile pe gestiunea agricultura. Vezi ce se intampla!

merad688
Mesaje: 2
Membru din: Vin Noi 15, 2019 12:13 pm

Re: TRANSFER DE GESTIUNE

#3 Mesaj de merad688 »

Buna ziua. si eu vreau sa introduc un nou domeniu de activitate, alt cod caen si o gestiune paralela celei initiale. Ma poate ajuta cineva cu cateva informatii?
Multumesc anticipat.

Avatar utilizator
septimiuv
Mesaje: 11898
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Cernica

Re: TRANSFER DE GESTIUNE

#4 Mesaj de septimiuv »

Ce legătură are codul caen cu gestiunea?

merad688
Mesaje: 2
Membru din: Vin Noi 15, 2019 12:13 pm

Re: TRANSFER DE GESTIUNE

#5 Mesaj de merad688 »

Nu vreau sa amestec cheltuielile si veniturile din cadrul primului cod caen cu cele din al doilea cod, si nu stiu cum sa le impart.

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 25898
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: TRANSFER DE GESTIUNE

#6 Mesaj de tomac »

Folosiți grupele. Codurile CAEN din ecranul "Activități" sunt pentru D394, acel cod CAEN nu este folosit pentru departajarea activităților grupelor.
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

Scrie răspuns