somaj tehnic pe mai

Retea, baze de date, salvari, restaurari etc.
Mesaj
Autor
nemesn787
Mesaje: 7
Membru din: Vin Ian 17, 2014 10:41 am

somaj tehnic pe mai

#1 Mesaj de nemesn787 »

buna. la mine in state de plata -concedii- suspendari -somaj oug30 nu se mai genereaza cererea si decl.pe propria raspundere , doar lista angajati
vreu sa fac actele pt mai si nu mai pot genera cererea din saga , ce s-a intamplat ,e de vina calculatorul sau nu fac eu bine ceva ? pe aprilie a fost ok , om depus.

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24125
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: somaj tehnic pe mai

#2 Mesaj de balazse »

Datele nu se pot importa in fisierul in cauza, si precis s-a eliminat deoarece trebuie completat manual.
Descarci fisierul de pe site aici.gov.ro sau cel mai bine te folosesti de fisierul de luna trecuta.

muresanv89
Mesaje: 65
Membru din: Vin Apr 04, 2014 12:22 pm

Re: somaj tehnic pe mai

#3 Mesaj de muresanv89 »

buna seara am complectat manual decl 112 pentru luna mai cind sau primit banii de la somaj am lucrat cu caseta B si cu E3mi-a calculat toate datoriile dar la total retineri nu mi-a adaugat cas,validarea a fost fara eori.Nu-mi dau seama ce nu am complectat bine .Va rog daca se poate sa ma lamuriti

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24125
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: somaj tehnic pe mai

#4 Mesaj de balazse »

De ce nu ai generat fisierul din program?

giurcani
Mesaje: 2
Membru din: Mar Feb 26, 2019 9:56 am

Re: somaj tehnic pe mai

#5 Mesaj de giurcani »

Buna ziua. In luna mai am 2 persoane somaj tehnic cf OG in prioada 01.05.2020-14.05.2020. Incepand cu data de 15.05.2020 unul isi ia fara plata si celuilalt ii fac incetare si il trimit definitiv in somaj. Problema este ca atunci cand generez stat iunie cf OG nu il mai vede pe cel incetat desi eu am depus cerere de recuperare pentru 2 persoane * 9 zile din mai. Cum sa procedez ? Problema mare este ca nici in D112 nu preia decat o persoana.

tatum
Mesaje: 459
Membru din: Lun Feb 07, 2011 12:00 am

Re: somaj tehnic pe mai

#6 Mesaj de tatum »

giurcani, si eu aceeasi problema cu o salariata careia i-a incetat contractul de munca - pensionare
Am avut somaj tehnic 1-15 mai ; activitatea s-a reluat luni, pe 18 mai, si angajata a incetat pe 23.05 .

Am sunat la saga si mi s-a spus :
- sa modific data de incetare a contractului de munca care a incetat si sa-i fac incetarea in iunie. Perioada 24maipana in iunie la data incetariisa fac o suspendare .

Mai "frumos" este ca a fost reangajata - alt contract de munca- incepand cu 27.05.2020 .
Si in acest caz nu mai stiu cum sa procedez.

Scrie răspuns