contributie asiguratorie de munca

Mesaj
Autor
ciobanc
Mesaje: 72
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

contributie asiguratorie de munca

#1 Mesaj de ciobanc »

In luna aprilie am avut 7 angajati in somaj tehnic si 1 angajat in concediu medical.D112 a fost validate fara erori.
Am solicitat cerificat fiscal pentru IMM INVEST;am fost sunata de la finante si mi s-a spus ca nu am declarat contributia
asiguratorie de munca.Programul SAGA nu a scos nimic la 480.Ce trebuie sa fac :o introduc manual ?La ce valoare?

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24188
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: contributie asiguratorie de munca

#2 Mesaj de balazse »

Asta ii problema fisierul pdf pus la dispozitie de catre ANAF, chiar daca sunt adaugate creantele la utilizarea butonului "1.actualizare angajator", daca nu ai valoare iti sterge creantele si nici nu iti apare nici o avertizare.
Trebuie sa depui rectificativ, adica inainte de "2.validare" trebuie sa adaugi manual acea creanta (sau generezi fisierul xml si validezi prin DUKIntegrator).

ciobanc
Mesaje: 72
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: contributie asiguratorie de munca

#3 Mesaj de ciobanc »

multumesc pentru raspuns ;am introdus manual :38 lei la 1514 lei concediu medical ,dar exista avertizare
de ce nu calculeaza SAGA aceasta suma ;sa vedem ce raspuns am de la ANAF.

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24188
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: contributie asiguratorie de munca

#4 Mesaj de balazse »

Eu nu ti-am mentionat sa introduci acele sume manual, ci doar sa adaugi acea creanta pe zero.
Se pare ca nu ne intelgem.

ciobanc
Mesaje: 72
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: contributie asiguratorie de munca

#5 Mesaj de ciobanc »

am incercat in toate felurile :am rectificat din nou ;am trimis xml cu duk integrator si am un mesaj ciudat:eroare structura:sectiune necunoscuta fromMAIN

Scrie răspuns