e-mail de instiintare aici.gov

Intrebari - raspunsuri diverse despre programele SAGA
Mesaj
Autor
stano681
Mesaje: 58
Membru din: Joi Sep 12, 2013 3:56 pm

e-mail de instiintare aici.gov

#1 Mesaj de stano681 »

Buna ziua! I s-a mai intamplat cuiva sa nu primeasca mail de innstiintare dupa transmiterea cererii de somaj tehnic? Am sunat la AJOFM din judet si au spus ca exista nr.de inregistrare pe care eu l-am primit la depunerea documentelor ,doar ca mi s-a trimis un mail in care cereau doc.aditionale dar eu nu am primit nimic.Au cerut la aici.gov sa-mi trimita linkul pt.transmiterea documentelor aditionale si cei de acolo au spus ca l-au transmis la adresa mea de mail dar n-am primit nimic.Cei de la somaj mi-au trims mailul pe care ei l-au primit de la aici.gov cum ca mi-au trimis linkul.

stano681
Mesaje: 58
Membru din: Joi Sep 12, 2013 3:56 pm

Re: e-mail de instiintare dupa transmiterea cererii de somaj tehnic

#2 Mesaj de stano681 »

Buna ziua! I s-a mai intamplat cuiva sa nu primeasca mail de innstiintare dupa transmiterea cererii de somaj tehnic? Am sunat la AJOFM din judet si au spus ca exista nr.de inregistrare pe care eu l-am primit la depunerea documentelor ,doar ca mi s-a trimis un mail in care cereau doc.aditionale dar eu nu am primit nimic.Au cerut la aici.gov sa-mi trimita linkul pt.transmiterea documentelor aditionale si cei de acolo au spus ca l-au transmis la adresa mea de mail dar n-am primit nimic.Cei de la somaj mi-au trims mailul pe care ei l-au primit de la aici.gov cum ca mi-au trimis linkul.

agachec783
Mesaje: 72
Membru din: Joi Apr 02, 2009 12:00 am

Re: e-mail de instiintare aici.gov

#3 Mesaj de agachec783 »

Eu am primit mail-ul. Verificati daca ati transmis adresa de email bine.

stano681
Mesaje: 58
Membru din: Joi Sep 12, 2013 3:56 pm

Re: e-mail de instiintare aici.gov

#4 Mesaj de stano681 »

AICI.GOV au trimis mail la AJOFM cu adresa mea de mail corecta ca au trimis linku,numai ca nu l-am mai primit.

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24124
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: e-mail de instiintare aici.gov

#5 Mesaj de balazse »

De aceea mai verifica o data adresa de e-mail care apare in e-mail-ul primit de a AJOFM.
Daca apare corect, vezi daca nu cumva ai pus un spatiu/punct inainte sau dupa adresa de e-mail (desi nu prea cred ca asta ar fi problema).
Ai verificat si la SPAM?

stefi
Mesaje: 1148
Membru din: Mar Feb 10, 2015 9:42 am
Localitate: Tarnaveni

Re: e-mail de instiintare aici.gov

#6 Mesaj de stefi »

EU am primit azi nr.inregistrare, mail scris corect,dar nu am primit mail de la aici.gov inca....am salvat in PDF página unde scrie ca s-a depus cu succes si voi intreba mai incolo la Ajofm...

Si eu sunt sigura ca adresa mea de mail a fost corecta, sigur e vorba de probleme tehnice. In alta luna am primit exact acelasi mail de 3 ori...
Ultima oară modificat Joi Sep 17, 2020 8:46 am de către stefi, modificat 1 dată în total.

nasteaf
Mesaje: 619
Membru din: Mar Oct 30, 2012 12:01 pm

Re: e-mail de instiintare aici.gov

#7 Mesaj de nasteaf »

Acelasi lucru mi s-a intamplat si mie azi.Nu am primit pentru prima data mail cu solicitarea de confirmare, desi pana acum tot ce transmiteam pe platforma aici.gov, primeam imediat mail cu solicitarea de confirmare!

cerbui
Mesaje: 78
Membru din: Vin Noi 17, 2006 1:00 am

Re: e-mail de instiintare aici.gov

#8 Mesaj de cerbui »

Sunt mai multe adrese de email cu acelasi nume si ajune raspunsul pentru Dvs la o adresa de email care nu este a Dvs;sa va faceti o adresa de email aparte care sa nu se asemene cu niciuna posibila.

stroescud
Mesaje: 790
Membru din: Joi Feb 02, 2012 12:04 pm
Localitate: Sinaia

Re: e-mail de instiintare aici.gov

#9 Mesaj de stroescud »

Nu exista doua adrese de e-mail identice!
Never!
Pe siteuri diferite , da!

Cand o faci pe siteul respectiv, daca mai este adresa cum o vrei,
iti spune ca este o alta adresa similara si-ti
da si variante.

stefi
Mesaje: 1148
Membru din: Mar Feb 10, 2015 9:42 am
Localitate: Tarnaveni

Re: e-mail de instiintare aici.gov

#10 Mesaj de stefi »

Nu are cum sa existe adrese idéntice, nu te lasa in momentul in care vrei sa creezi una care are acelasi format cu alta existenta.
Am mai patit asa si de alte site-uri care trimit mesaje automate, nu am primit de fiecare data

stefi
Mesaje: 1148
Membru din: Mar Feb 10, 2015 9:42 am
Localitate: Tarnaveni

Re: e-mail de instiintare aici.gov

#11 Mesaj de stefi »

Tocmai am verificat la somaj, cererea este corect inregistrata

Scrie răspuns