Sprijin 41.5 %

Scrie răspuns
Mesaj
Autor
belibouc436
Mesaje: 395
Membru din: Mar Iul 11, 2006 12:00 am

Re: Sprijin 41.5 %

#286 Mesaj de belibouc436 »

Multumesc.

stroescud
Mesaje: 790
Membru din: Joi Feb 02, 2012 12:04 pm
Localitate: Sinaia

Re: Sprijin 41.5 %

#287 Mesaj de stroescud »

O sa-i ceara sa coincida, ori D112 rectificativa, ori OP cu diferenta de suma.
Am intalnit problema pe alte forumuri.

cretum
Mesaje: 803
Membru din: Vin Mai 04, 2007 12:00 am
Localitate: BACAU
Contact:

Re: Sprijin 41.5 %

#288 Mesaj de cretum »

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

stroescud
Mesaje: 790
Membru din: Joi Feb 02, 2012 12:04 pm
Localitate: Sinaia

Re: Sprijin 41.5 %

#289 Mesaj de stroescud »

cretum scrie: Mie Sep 16, 2020 4:42 pm xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
O noua OUG??? :) :) :)

emilianova
Mesaje: 27
Membru din: Sâm Oct 12, 2013 12:28 pm

Re: Sprijin 41.5 %

#290 Mesaj de emilianova »

Buna ziua, In Bucuresti a primit cineva sumele pe Iulie ?? am primit de mult email ca cererea a fost solutionata dar nu am vazut banii.... stiti ceva ? este vorba de sectorul 6

belibouc436
Mesaje: 395
Membru din: Mar Iul 11, 2006 12:00 am

Re: Sprijin 41.5 %

#291 Mesaj de belibouc436 »

Buna seara. Vreau sa depun acum cererea pentru august si nu merge pe ANOFM aici.gov.ro. Fac eu ceva gresit sau chiar nu merge, pana acum de cate am incercat am reusit. Multumesc.

stroescud
Mesaje: 790
Membru din: Joi Feb 02, 2012 12:04 pm
Localitate: Sinaia

Re: Sprijin 41.5 %

#292 Mesaj de stroescud »

Nu a mers nici Reges. pentru revisal.
Se pregatesc de alegeri.
STS nu lucreaza sambata si duminica.

tobosv790
Mesaje: 2460
Membru din: Mie Mai 06, 2009 12:00 am
Localitate: Locuinta mea de vara (si nu numai) e... la tara

Re: Sprijin 41.5 %

#293 Mesaj de tobosv790 »

Până la urmă dacă nu primim emailul de confirmare de la aici.gov.ro cererile pentru 41,5% ajung sau nu la AJOFM urile locale? A sunat cineva să se intereseze? Mulțumesc.

stroescud
Mesaje: 790
Membru din: Joi Feb 02, 2012 12:04 pm
Localitate: Sinaia

Re: Sprijin 41.5 %

#294 Mesaj de stroescud »

Am depus, de trei ori, am primit de 2 ori.
Am trimis si am primit numarul de inregistrare si dupa
cam doua saptamani am trimis e-mail la ajofm, unde
puneam in titlui denumirea si cui firma iar in text
intrebam daca se stie ceva despre depunerea... pentru....
cu codul de primire.... de la aici.gov.ro
am primit raspuns ca s-a primit si eram contactat de catre cineva
care imi mai cerea ceva, dupa, cam la 4-5 zile au fost banii in cont.
Azi trimit mail pentru August depus in 7 septembrie.
Hai cu Bafta!

tobosv790
Mesaje: 2460
Membru din: Mie Mai 06, 2009 12:00 am
Localitate: Locuinta mea de vara (si nu numai) e... la tara

Re: Sprijin 41.5 %

#295 Mesaj de tobosv790 »

Multumesc!

stefi
Mesaje: 1148
Membru din: Mar Feb 10, 2015 9:42 am
Localitate: Tarnaveni

Re: Sprijin 41.5 %

#296 Mesaj de stefi »

tobosv790 scrie: Dum Sep 20, 2020 10:25 pm Până la urmă dacă nu primim emailul de confirmare de la aici.gov.ro cererile pentru 41,5% ajung sau nu la AJOFM urile locale? A sunat cineva să se intereseze? Mulțumesc.
Eu am intrebat si cei de la ANOFM au cererea mea si e totul ok.
E asa cum am crezut, o problema tehnica a site-ului de a trimite mail sau poate a google de a primi, nu se stie..

tobosv790
Mesaje: 2460
Membru din: Mie Mai 06, 2009 12:00 am
Localitate: Locuinta mea de vara (si nu numai) e... la tara

Re: Sprijin 41.5 %

#297 Mesaj de tobosv790 »

Eu am sunat astazi la AJOFM Prahova si le-am expus problema. Au zis ca daca am primit codul acela alfanumeric nu-i problema, se rezolva. Am insistat, totusi, zic : "nu puteti verifica daca cererile sunt in sistem la dumneavoastra dupa CUI sau dupa codul acela alfanumeric, sa nu ma trezesc ca trece 25 si sa mi se spuna ca nu am depus cererea?". Raspuns:"Nu se poate". Acum...Dumnezeu cu mila.

stroescud
Mesaje: 790
Membru din: Joi Feb 02, 2012 12:04 pm
Localitate: Sinaia

Re: Sprijin 41.5 %

#298 Mesaj de stroescud »

E mult mai bine un e-mail deoarece ai raspunsul in scris.
prahova@anofm.gov.ro
1-Am primit mail de dimineata imediat la mailul meu, ca au actele si le vor verifica.
2- Am mai primit un mail la pranz de la un director ca persoana care se ocupa de actele noastre
ma va contacta in caz ca va mai fi nevoie de ceva.
Sunt sigur ca ma va contacta, daca este diferita de primele 2 persoane care mi-au facut iunie si iulie.
De ce?
Conventiile de Munca nu sunt inregistrate in REVISAL si nu imi gaseste cooperatorii
si in plus nu stiu ce este legea 1/2005, Legea Cooperatiei.
Cu firmele pe baza de Contract Individual de MUnca- evidentiate in REVISAL- nu am avut probleme.

tobosv790
Mesaje: 2460
Membru din: Mie Mai 06, 2009 12:00 am
Localitate: Locuinta mea de vara (si nu numai) e... la tara

Re: Sprijin 41.5 %

#299 Mesaj de tobosv790 »

Tocmai am trimis e-mail la cea adresa. Este o idee excelenta. Multumesc domnule Stroescu!!!

tobosv790
Mesaje: 2460
Membru din: Mie Mai 06, 2009 12:00 am
Localitate: Locuinta mea de vara (si nu numai) e... la tara

Re: Sprijin 41.5 %

#300 Mesaj de tobosv790 »

Am primit email de confirmare de la AJOFM. L-am arhivat pentru orice eventualitate.

Scrie răspuns