CIM pentru administrator

Intrebari - raspunsuri diverse despre programele SAGA
Mesaj
Autor
bodnars
Mesaje: 85
Membru din: Mie Aug 07, 2013 1:53 pm

CIM pentru administrator

#1 Mesaj de bodnars »

Buna ziua

In prezent, un administrator poate sa desfasoare activitatii specifice unui lucrator comercial la firma proprie fara a avea incheiat un CIM pt aceasta functie? Trebuie sa existe aceste atributii specificate in actul constitutiv?

Multumesc

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 25996
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: CIM pentru administrator

#2 Mesaj de tomac »

Poate. Nu e nevoie să fie specificat ceva anume. Un administrator poate și trebuie să facă orice activitate care este în interesul firmei pe care o administrează.
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

lupoum789
Mesaje: 80
Membru din: Joi Feb 22, 2007 12:00 am

Re: CIM pentru administrator

#3 Mesaj de lupoum789 »

buna ziua! am o problema: La salvain alta locatie nu gasesc fisierul ZIP pe desktop unde indica programul! Dau start Se face si arhivarea , afiseaza ca au fost salvate dar salvarea nu mai apare pe desktop! multumesc!

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24188
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: CIM pentru administrator

#4 Mesaj de balazse »

De ce sa apara pe desktop?
Ai ales cumva optiunea de "cu salvarea datelor si in alta locatie" unde ai selectat "desktop", dupa care ai apasat pe "start"?

lupoum789
Mesaje: 80
Membru din: Joi Feb 22, 2007 12:00 am

Re: CIM pentru administrator

#5 Mesaj de lupoum789 »

Asa a fost tot timpul si am salvat ! Nu am directionat eu dar se vede ca ultima comanda este desktop , am mers si acum nu ! sa contactez un IT-st? multumesc!

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24188
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: CIM pentru administrator

#6 Mesaj de balazse »

Adica daca mergi la "cu salvarea datelor si in alta locatie" iti apare automat ca se face salvarea pe desktop?
Daca nu ai cunostintele necesare, atunci mai bine solicita ajutorul unei persoane care are.

Scrie răspuns