Evidenta in sistem hibrid

Intrebari - raspunsuri diverse despre programele SAGA
Mesaj
Autor
bencheac214
Mesaje: 16
Membru din: Sâm Feb 11, 2017 10:03 am

Evidenta in sistem hibrid

#1 Mesaj de bencheac214 »

Buna ziua! AJUTOR VA ROG!
Sunt intr-o situatie complicata si nu gasesc nici o solutie sa pot simplifica lucrurile, nu stiu la cine sa apelez efectiv...🙁
Tin contabilitatea la o firma ce activeaza in domeniul alimentatiei publice, pana recent avea 2 puncte de lucru si de curand a mai deschis un punct de lucru si la noul punct de lucru a implementat un sistem de vanzare si de gestiune nou si modern .
Eu tin evidenta la puctele vechi de lucru in SAGA, gestiuni cantitativ-valorice, la noul punct de lucru s-a implementat un program de gestiune nou, in cloud si ii un proces foarte anevoios si greu sa tin evidenta contabila cu acest sistem hibrid.
Deocamdata nu se implemeteaza noul program de gestiune si la punctele vechi de lucru din motive financiare.
-Din noul program de gestiune si poate face import in saga dar global valoric
- facturile de intrare care contin integral materie prima sau marfa pentru punctul nou de lucru le inregistrez in KeepApp (noul program) restul facturilor direct in saga
- o parte din materia prima a noului punct de lucru se transfera de la punctele vechi, scot marfa din saga prin aviz cu minus si il inregistrez in keepapp
-facturile din keepapp nu se pot face achitate, trebuie sa le verific iar in saga si sa le achit
Efectiv nu stiu ce sa fac! 🙁
Muncesc si tot degeaba ca nu ii treaba buna, nu ii ok, mult munca, timp si energie irosita.
Va rog frumos daca va regasiti intr-o situatie asemanatoare sa-mi spuneti cum procedati?

Edit: Ma gandesc sa renunt la programul nou de gestiune si sa refac totul in Saga...intrari, retete, articole,consumuri, tot ce am operat din septembrie si pana acum.

tobosv790
Mesaje: 2464
Membru din: Mie Mai 06, 2009 12:00 am
Localitate: Locuinta mea de vara (si nu numai) e... la tara

Re: Evidenta in sistem hibrid

#2 Mesaj de tobosv790 »

bencheac214 scrie: Joi Noi 11, 2021 3:08 pm ....

Edit: Ma gandesc sa renunt la programul nou de gestiune si sa refac totul in Saga...intrari, retete, articole,consumuri, tot ce am operat din septembrie si pana acum.
Eu asa as face.

hucecd
Mesaje: 224
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Tg Jiu

Re: Evidenta in sistem hibrid

#3 Mesaj de hucecd »

Eu as apela la profesionisti si as importa din programul nou in saga intrari si iesiri.

Scrie răspuns