Eroare fata dupa actualizare

Posteaza aici informatii despre erorile care ti-au aparut.
Încuiat
Mesaj
Autor
carazeanuc
Mesaje: 3
Membru din: Vin Apr 03, 2020 8:24 pm

Eroare fata dupa actualizare

#1 Mesaj de carazeanuc »

Buna ziua,
Am facut o actualizare la program (555), apoi cand s-a deschis programul automat dupa actualizare am avut o mica problema cu windows-ul si a trebuit sa dau restart la pc. Dupa restart, la intrarea in program, dupa ce am selectat firma am primit o eroare fatala "Fisierul de configurare nu exista", apoi ma pune sa aleg un fisier din program. Nu stiu ce ar trebui sa selectez; am incercat si cu configurare.dbf si cu registru si multe altele, dar apoi primesc alta eroare "Fisierul 0001\registru.dbf nu a fost gasit la firma..". Aceeasi problema am mai avut-o pe un alt dispozitiv si am decis sa schimb dispozitivul, iar o perioada a functionat.
Aveti vreo idee?? Multumesc.

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24127
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: Eroare fata dupa actualizare

#2 Mesaj de balazse »

Inainte de actualizare ai efectuat o copie de siguranta (dupa folderul SAGA C.3.0), asa cum scrie in e-mail?
Daca da, atunci poti sa stergi folderul actual, recopiezi copia de siguranta si rulezi din nou actualizarea, sau cea mai buna solutie este sa instalezi versiuea free.

carazeanuc
Mesaje: 3
Membru din: Vin Apr 03, 2020 8:24 pm

Re: Eroare fata dupa actualizare

#3 Mesaj de carazeanuc »

Nu am copiat tot folderul. Am salvat baza de date in fisierul salv_bd. Daca reinstalez programul peste cel curent ar merge?

carazeanuc
Mesaje: 3
Membru din: Vin Apr 03, 2020 8:24 pm

Re: Eroare fata dupa actualizare

#4 Mesaj de carazeanuc »

Am rezolvat problema, a trebuit sa revin la versiunea anterioara deoarece cu ultima actualizare nu am rezolvat nimic primesc tot felul de erori.

Avatar utilizator
Administrator
Mesaje: 486
Membru din: Mar Mai 17, 2005 11:53 pm

Re: Eroare fata dupa actualizare

#5 Mesaj de Administrator »

Eroarea nu are legatura cu versiunea. Probabil ca ceva nu functioneaza corect la calculator sau ai un antivirus abuziv.

Încuiat