d 212 dividende

Intrebari - raspunsuri diverse despre programele SAGA
Mesaj
Autor
buzeaa786
Mesaje: 12
Membru din: Mie Iun 23, 2021 2:02 pm

d 212 dividende

#1 Mesaj de buzeaa786 »

Buna seara! Plafon depasit la dividende 28.12.2022,, trebuie depusa decl. unica. La ce capitol trebuie sa completez? Estimez si pe 2023 depasire plafon, cum o completez si pe 2023?
Folosesc w10, am reinstalat Adobe Readr Dc, dar nu o pot completa, am mesaj: ``Acest document a activat caracteristici extinse in Adobe..Documentul a fost modificat de la crearea sa, iar utilizarea caracteristicilor extinse nu mai este disponibila. Contactati autorul versiunii initiale a acestui document``.
Multumesc

Avatar utilizator
ovidiuo
Mesaje: 609
Membru din: Joi Sep 05, 2019 8:38 am

Re: d 212 dividende

#2 Mesaj de ovidiuo »

.. daca citeati mail-ul de la update-ul pentru SAGA (556), va lamureati :

"IMPORTANT
1. In anumite situatii, la generarea declaratiilor in format PDF, poate aparea mesajul "Acest document a activat caracteristici extinse in Adobe Acrobat Reader. Documentul a fost modificat de la crearea sa, iar utilizarea caracteristicilor extinse nu mai este disponibila. Contactati autorul versiunii initiale a acestui document."
Acest mesaj este provocat de programul Adobe Reader. Pentru rezolvare, parcurgeti urmatorii pasi:
a) Inchideti programul Adobe Reader;
b) Accesati calea "C:\Users\\AppData\Roaming\Adobe\Acrobat\DC\Security\". Atentie! Folderele sunt de tip hidden;
c) Redenumiti fisierul "addressbook.acrodata" in "addressbook.acrodata.old";"

.. atat de simplu !

Scrie răspuns