d 112

Intrebari - raspunsuri diverse despre programele SAGA
Mesaj
Autor
banui97
Mesaje: 1
Membru din: Mie Iul 13, 2016 11:43 am

Re: nu pot genera pdf pt 112

#16 Mesaj de banui97 »

rusul426 scrie: Mie Feb 22, 2023 4:51 pm Buna ziua,
Nu pot generea pdf ul pt 112, pt luna ianuarie 2023. Am window 10 instalat, am incercat sa urmez pasii din mesajul de la saga, dar la mine nu apare calea de instalare asa cum este in mail....recunosc e chineza pt mine. Asa apare la mine ....C:\Program Files (x86)\Adobe\Acrobat Reader DC.....de aici nu gasesc nicio extensie de genul adressbook...NU STIU, ce trebuie sa modific, sa schimb!! Am actualizat prog de conta, am dezinstalat adobe reader si reinstalat....NU ma pricep! Va rog din sufltet daca ma poate ajuta careva! Multumesc anticipat!
Salutare, nu esti in calea corecta "C/User/Username/AppData/Roaming/Adobe/Acrobat/DC/Security si aici trebuie rescris numele fisierului addressbook"

Folosesc contul companiei, Alex de la IT!

Avatar utilizator
ovidiuo
Mesaje: 609
Membru din: Joi Sep 05, 2019 8:38 am

Re: d 112

#17 Mesaj de ovidiuo »

.. in veci nu vor gasi "calea" .. scrie clar in mail-ul de actualizare de la SAGA : "b) Accesati calea "C:\Users\\AppData\Roaming\Adobe\Acrobat\DC\Security\". Atentie! Folderele sunt de tip hidden;". Pun pariu ca 90% dintre utilizatorii de PC de pe forumul asta nu stiu ce inseamna asta ! Unii sunt si lenesi; daca ar cauta in google cum sa vizualizezi fisierele ascunse in windows explorer, in 10 secunde s-ar lamuri toti ! ... aaaaaa .. m-am prins ! hihihihihihihiii ... s-a scris "hidden" in mail ! Aici s-a rupt treaba ! :D :D :D

Avatar utilizator
nitum187
Mesaje: 75
Membru din: Mar Iun 18, 2013 4:44 pm

Re: d 112

#18 Mesaj de nitum187 »

Nu ma laud, dar, am inceput sa invat cand nu exista internet si nici grafica in windows... si m-am descurcat! Astia acum au de toate... dar nu citesc! Vor moca, TOT!!!
"Two things are infinite, the universe and human stupidity, and I’m not sure about the universe" - Albert Einstein

jurgeam
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: d 112

#19 Mesaj de jurgeam »

pentru cine nu poate genera 112 din program: generati si salvati xml , treceti-l prin duk , validati, pdf , semnati... spor si succes

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 25996
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: d 112

#20 Mesaj de tomac »

@jurgeam - mda, astea sunt noțiuni de fizică cuantică pentru unii. Nu toată lumea e pricepută la astea. Problema celor care nu înțeleg ce au de făcut este că în loc să caute pe cineva care pricepe și să meargă la fața locului să-i ajute ori să-i ajute remote, încep să ceară insistent pe net prin diverse locuri să le spună cineva ce au de făcut. Apoi constată că nu înțeleg sau înțeleg prost ce au de făcut și fie insistă fie consideră că nu sunt ajutați. Sau sună la SAGA considerând că problema asta e generată de program nu de ANAF.
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

Scrie răspuns