asociere facturi transport la intrari valuta

Mesaj
Autor
els
Mesaje: 41
Membru din: Vin Feb 20, 2015 1:30 pm

asociere facturi transport la intrari valuta

#1 Mesaj de els »

Buna ziua,

Am urmatoarea problema la un import in USD: am introdus toate articolele in gestiune cu pozitii tarifare in care am completat TVA-ul si valoarea transportului in lei la "Repartizat",am introdus la facturi asociate transport factura de transport.
La total invoice am si un discount pe care l-am introdus la iconita de "discount", mi-a dat valoarea finala a invoice-ului.Cand validez se pastreaza valoarea in valuta a invoice-ului dupa discount, imi pune bine TVA-ul, dar in schimb la valoarea trasnportului imi fcae nota contabila bine , dar imi pune alta valoare si nu stiu de ce.Nu stiu ce sa fac sa-mi ia valoarea corecta. O fi din cauza ca invoice-ul are discount si il aplica si asupra transportului?

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24157
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: asociere facturi transport la intrari valuta

#2 Mesaj de balazse »

Discount-ul include in pretul de achizitie a bunurilor si nu creaza pozitie separata.

els
Mesaje: 41
Membru din: Vin Feb 20, 2015 1:30 pm

Re: asociere facturi transport la intrari valuta

#3 Mesaj de els »

Nu e pozitie separata la discount,s-a repartizat pe fiecare articol,dar nu ia bine valoarea tranaportului si ni stiu ce sa mai fac.

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24157
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: asociere facturi transport la intrari valuta

#4 Mesaj de balazse »

Incearca sa stergi factura de transport si sa il asociezi din nou, adica asocierea facturii de transport trebuia efectua inainte de a proceda cu discountul.

els
Mesaje: 41
Membru din: Vin Feb 20, 2015 1:30 pm

Re: asociere facturi transport la intrari valuta

#5 Mesaj de els »

Am incercat, tot degeaba

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24157
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: asociere facturi transport la intrari valuta

#6 Mesaj de balazse »

Trimite e-mail echipei Saga cu o salvare de baza de date, ca doar la verificarea datelor se poate oferii un raspuns concret.
Sa ne zici unde a fost problema.

Scrie răspuns