SELECTARE FURNIZORI LA INTRODUCEREA EXTRASELOR DE BANCA

Intrebari - raspunsuri diverse despre programele SAGA
Mesaj
Autor
roceanum
Mesaje: 9
Membru din: Vin Feb 25, 2022 11:19 am

SELECTARE FURNIZORI LA INTRODUCEREA EXTRASELOR DE BANCA

#1 Mesaj de roceanum »

Buna ziua,
Sunt mai putin experimentata cu utilizarea programului si as vrea sa stiu daca exista o metoda mai usoara de selectare a furnizorilor cand fac inregistrarea extrasului de banca. Mai exact am o lista lunga cu furnizori pe care trebuie sa o parcurg la fiecare plata pentru a gasi furnizorul, ceea ce consuma timp. Din pacate nu pot atasa un printscreen. Imi puteti da un sfat, va rog? Multumesc

panaitl182
Mesaje: 18
Membru din: Vin Feb 21, 2020 10:27 am

Re: SELECTARE FURNIZORI LA INTRODUCEREA EXTRASELOR DE BANCA

#2 Mesaj de panaitl182 »

Buna ziua, sus acolo unde se deschide fereastra cu furnizorii tastezi primele litere din denumirea furnizorului si te duce exact pe el. Succes !

dobricaf
Mesaje: 38
Membru din: Vin Ian 11, 2013 4:27 pm

Re: SELECTARE FURNIZORI LA INTRODUCEREA EXTRASELOR DE BANCA

#3 Mesaj de dobricaf »

Mai este o posibilitate: la contul de furnizor bateti 4011. ca sa intre pe primul analitic, introduceti apoi contul de banca, suma si la selectarea furnizorului in dreapta stergeti furnizorul care apare si dupa ce campul este gol bateti enter. In acest caz va duce direct pe furnizor. Daca insa suma achitata reprezinta mai multe facturi ale furnizorului atunci introduceti in campul gol caracterele cu care incepe numele furnizorului si, dupa alegerea lui, alegeti facturile pe care le achitati, integral sau partial. La fel procedati si daca suma achitata reprezinta doar o factura dar nu integral.

roceanum
Mesaje: 9
Membru din: Vin Feb 25, 2022 11:19 am

Re: SELECTARE FURNIZORI LA INTRODUCEREA EXTRASELOR DE BANCA

#4 Mesaj de roceanum »

Mulumesc pentru raspunsuri!

Scrie răspuns