Preluare date contabile Omnidata

Mesaj
Autor
filipa902
Mesaje: 8
Membru din: Joi Mar 08, 2012 9:03 am

Preluare date contabile Omnidata

#1 Mesaj de filipa902 »

Buna ziua,

Din ianuarie voi prelua o firma , a carei contabilitate a fost tinuta pe un program numit Omnidata si as dori sa stiu daca exista posibilitatea de a importa baza de date in Saga.

Multumesc

Avatar utilizator
septimiuv
Mesaje: 11920
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Cernica

Re: Preluare date contabile Omnidata

#2 Mesaj de septimiuv »

Nu se poate.

hucecd
Mesaje: 224
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Tg Jiu

Re: Preluare date contabile Omnidata

#3 Mesaj de hucecd »

Cel mai simplu este initializarea firmei in Saga la 01.01.2024 preluand din Omnidata tot ce este necesar.

Avatar utilizator
chirigiui509
Mesaje: 166
Membru din: Mar Iun 06, 2017 11:16 pm
Localitate: Petrosani
Contact:

Re: Preluare date contabile Omnidata

#4 Mesaj de chirigiui509 »

Aplicația ... folosește baze de date PostgreSQL, asta ar putea fi o direcție de analiză a oportunității de preluare.
Dacă ... și-a rezolvat problemele privind raportarea SAF-T, ar fi o a II-a direcție de analiză.
În oricare din situații, preluarea (în acest caz) nu este un lucru ușor de făcut.
Vă recomand să luați în calcul să păstrați pe o mașină windows o versiune a aplicației ... pe care, la nevoie, să o puteți interoga.
Atenție că ... folosește mai multe module separate; asigurați-vă că aveți toate salvările.
Soluția primită anterior (de la @hucecd) poate fi cea mai bună opțiune dar alegerea trebuie contextualizată.

Ori de câte ori veți avea nevoie de un raport, situație, informare, veți înțelege cât de vizionari au fost dezvoltatorii SAGA.

Succes!

Scrie răspuns