Cerere credentiale pentru Saga Web

Aici scriem despre SAGA WEB, oferim feed-bak despre interfață, mod de operare, etc.
Mesaj
Autor
neamtur
Mesaje: 65
Membru din: Mie Iun 30, 2010 12:00 am

Cerere credentiale pentru Saga Web

#1 Mesaj de neamtur »

Buna ziua tuturor,


Intentionez sa solicit prima licenta de Saga Web.

Pe pagina https://www.sagasoft.ro/licente.php, sub cont utilizator, la capitolul "Licente web", am instructiunea "Adauga licenta web".

Introduc codul meu fiscal cu RO, asa cum apare in program, sau fara RO, cum introduc in website ANAF?

Are vreo inportanta indicativul RO in acest caz?



Multumesc anticipat.

stroer1948
Mesaje: 627
Membru din: Joi Oct 01, 2009 12:00 am

Re: Cerere credentiale pentru Saga Web

#2 Mesaj de stroer1948 »

Dupa atatia ani.... nu inteleg aceasta intrebare.
Codul fiscal este exact asa cum apare in certificatul de inregistrare emis de Registrul Comertului. Eu nu am vazut nicodata ca in certificatul de inregistrare sa apara altceva in afara de cifre.
Denumirea firme, este exact asa cum apare in certificatul de inregistrare. Fara SC fara S.C. , ci fix exact asa cum apare in certificat.

zelincur
Mesaje: 1
Membru din: Lun Ian 08, 2024 10:40 am

Re: Cerere credentiale pentru Saga Web

#3 Mesaj de zelincur »

Eu am trimis cerere pentru trasmiterea cretentialelor inca din data de 09.01 si nu le-am primit inca. Stie cineva cat dureaza pana la transmitere?

Avatar utilizator
septimiuv
Mesaje: 11920
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Cernica

Re: Cerere credentiale pentru Saga Web

#4 Mesaj de septimiuv »

Cât durează vei afla când vei primi datele de autentificare. Nu e termen fix.

stroer1948
Mesaje: 627
Membru din: Joi Oct 01, 2009 12:00 am

Re: Cerere credentiale pentru Saga Web

#5 Mesaj de stroer1948 »

@zelincur In mailul cu actualizarea v568
IMPORTANT
1. SAGA WEB
a. Din cauza numarului mare de solicitari de migrare in SAGA WEB, acest proces a fost intarziat. Cei care nu au primit inca mail cu credentialele de conectare le vor primi in maxim 6 zile.
Probabil ca au fost foarte multe cereri acum la inceput de an si se rezolva in ordinea in care vin.

Scrie răspuns