centralizator anual state de plata

Intrebari - raspunsuri diverse despre programele SAGA
Mesaj
Autor
mihalcea94
Mesaje: 30
Membru din: Joi Feb 09, 2006 12:00 am

centralizator anual state de plata

#1 Mesaj de mihalcea94 »

Buna ziua,
Am de completat un chestionar la statistica cu costul fortei de munca pentru anul 2023.
Exista posibilitatea de a centraliza statele de plata din anul 2023 pentru a vedea total timp lucrat, concedii medicale,etc ?


Multumesc !

pomparaus
Mesaje: 4193
Membru din: Vin Iun 06, 2014 10:47 am

Re: centralizator anual state de plata

#2 Mesaj de pomparaus »

Inteleg ca iti cer costul fortei de munca, nu timpul lucrat, cheltuielile cu salariile le gasesti in balanta anuala, sau si mai simplu in bilantul pe 2023.

mihalcea94
Mesaje: 30
Membru din: Joi Feb 09, 2006 12:00 am

Re: centralizator anual state de plata

#3 Mesaj de mihalcea94 »

pomparaus scrie: Lun Mar 04, 2024 10:27 am Inteleg ca iti cer costul fortei de munca, nu timpul lucrat, cheltuielile cu salariile le gasesti in balanta anuala, sau si mai simplu in bilantul pe 2023.
In afara de cost imi cer si timp efectiv de lucru si ore de concediu medical platit de angajator si suportat din CCI.

pomparaus
Mesaje: 4193
Membru din: Vin Iun 06, 2014 10:47 am

Re: centralizator anual state de plata

#4 Mesaj de pomparaus »

Si eu am completat asa ceva si nu mi-au cerut niciodata ceea ce zici tu. Timpul efectiv de lucru e cel de 8 ore/zi, mai poti sa te folosesti de situatie CO in anul 2023 si acolo vezi cate ore a lucrat fiecare salariat al tau in an.

mihalcea94
Mesaje: 30
Membru din: Joi Feb 09, 2006 12:00 am

Re: centralizator anual state de plata

#5 Mesaj de mihalcea94 »

Va atasez formularul,
pomparaus scrie: Lun Mar 04, 2024 11:26 am Si eu am completat asa ceva si nu mi-au cerut niciodata ceea ce zici tu. Timpul efectiv de lucru e cel de 8 ore/zi, mai poti sa te folosesti de situatie CO in anul 2023 si acolo vezi cate ore a lucrat fiecare salariat al tau in an.
Atasat formularul!
Fişiere ataşate
statistica.png
statistica.png (185.07 KiB) Vizualizat de 283 ori

pomparaus
Mesaje: 4193
Membru din: Vin Iun 06, 2014 10:47 am

Re: centralizator anual state de plata

#6 Mesaj de pomparaus »

Eu am primit pana la un moment dat acel formular CON TS, dar se completa IN LUNA, da aici la tine e altceva : foloseste balanta pt.sume si situatie CO din salariati, pt.zile/ore lucrate in an. Te vor lasa in pace dupa 2-3 ani daca nu esti firma mare.

mihalcea94
Mesaje: 30
Membru din: Joi Feb 09, 2006 12:00 am

Re: centralizator anual state de plata

#7 Mesaj de mihalcea94 »

pomparaus scrie: Lun Mar 04, 2024 12:17 pm Eu am primit pana la un moment dat acel formular CON TS, dar se completa IN LUNA, da aici la tine e altceva : foloseste balanta pt.sume si situatie CO din salariati, pt.zile/ore lucrate in an. Te vor lasa in pace dupa 2-3 ani daca nu esti firma mare.
Completam lunar ......suntem firma mare peste 100 de angajati.

Am rezolvat pana la urma ......am intrat pe fiecare stat in parte si am centralizat manual, ma gandeam ca exista posibilitatea sa centralizeze Saga.

Multumesc !

Avatar utilizator
tomac
Mesaje: 25996
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Beiuş, Bihor

Re: centralizator anual state de plata

#8 Mesaj de tomac »

Eu am setat sistemul de mail să șteargă orice mail vine de la statistică ori are cuvântul statistică în subiect. Și nici nu apuc să le văd. Am făcut asta atunci când pe plaftorma lor aplicau alte reguli decât erau în codul fiscal și eu nu puteam opera datele ca în stat pentru că se calculau sume pe care eu nu le aveam. Când le-am explicat mi-au spus că nu contează. Să le dau în Word și le operează ei. Adică operau oricum eronat și ignorau cele dădeam eu. Așa că din secunda doi am făcut acea setare și nu am mai avut vreo problemă vreodată.
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.

Scrie răspuns