deschidere DUKINTEGRATOR

Retea, baze de date, salvari, restaurari etc.
Mesaj
Autor
vranceam
Mesaje: 238
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: BOZOVICI

deschidere DUKINTEGRATOR

#1 Mesaj de vranceam »

Am mesaj de la ANAF cu un z lipsa la raportare automata casa marcat si trebuie sa fac A4200.Am incercat sa deschid DUK din SAGAC/free tab/dist.Nu se deschide.Am recitit o gramada de pe net;am reinstalat in alt folder fara spatiu la nume,am editat calea de acces,in Properties are deschidere cu JAVA,am restartat calculatorul si degeaba.Nu mai am solutii.Am WINDOWS 11,are vreo legatura cu asta?Multumesc!

Avatar utilizator
herganiec
Mesaje: 8254
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: deschidere DUKINTEGRATOR

#2 Mesaj de herganiec »

descărcați dukeintegrator de aici https://static.anaf.ro/static/DUKIntegrator/DUKIntegrator.htm
il dezarhivati si editati fisierul DukeIntegrator.bat sa scrieti asa:
D:\dist\jre6\bin\java.exe -jar D:\dist\DUKIntegrator.jar (daca ati dezarhivat in D:\dist sau C:\dist daca e dezarhivat in C)
salvati modificarea.. si rulati DukeIntegrator.bat
mai departe cred că știți.
“Tot ceea ce este necesar pentru ca răul să triumfe, este ca oamenii buni să nu facă nimic.” (Edmund Burke)

vranceam
Mesaje: 238
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: BOZOVICI

Re: deschidere DUKINTEGRATOR

#3 Mesaj de vranceam »

Multumesc,am facut deja asta,e acolo am instalat ,am scris ca am editat calea de acces si tot nu se deschide.Am incercat de la capat in atatea locatii incat am plin de DUKprin calculator dar degeaba il am

Avatar utilizator
herganiec
Mesaje: 8254
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: deschidere DUKINTEGRATOR

#4 Mesaj de herganiec »

nu cel din SAGA ci de la ANAF.. la mine merge si oriunde l-am instalat pt că e portabil fără instalare.. și rulează independent de ce aveți pe calculator..
“Tot ceea ce este necesar pentru ca răul să triumfe, este ca oamenii buni să nu facă nimic.” (Edmund Burke)

gheorghei642
Mesaje: 757
Membru din: Lun Mai 10, 2010 12:00 am

Re: deschidere DUKINTEGRATOR

#5 Mesaj de gheorghei642 »

Mergeti in partitia C a calculatorului si vedeti ca aveti un Folder cu denumirea DukIntegrator, clic pe el, iar din panoul afisat selectati folderul "dist" si alegeti, din aceasta, DukIntegrator --- cu tip Executable Jar File ( ultimul din lista afisata).
Asta cu deschiderea DukIntegrator.
Cu privire la Notificare ANAF cu lipsa RZ pentru NUI ......., va rugam, trimiteti aceasta notificare operatorului care asigura asistenta tehnica a AMEF. Dansul stie ce are de facut, va trimite exportul casei de marcat iar dumneavoastra urmeaza sa-l incarcati/validati cu DukIntegrator, selectand A4200.

vranceam
Mesaje: 238
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: BOZOVICI

Re: deschidere DUKINTEGRATOR

#6 Mesaj de vranceam »

La-m pus in C,nu merg pe cel din SAGA,am trimis la administrator casa si mi- a trimis fisierul pe care sa l trimit la ANAF ,stiu ce am de facut,am facut poate sute de A4200 cu DUK dar pe acest calculator care este relativ nou, nu se deschide acel fisier BATH,am vrut sa stiu daca il mai are cineva functional pe WINDOWS 11 ,ca alte explicatii nu mai gasesc.

vranceam
Mesaje: 238
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: BOZOVICI

Re: deschidere DUKINTEGRATOR

#7 Mesaj de vranceam »

Am reusit!Am instalat pe laptop unde am windows 10 PRO NU SE DESCHIDE DESI SCRIE CA ARE java inclus ,am instalat JAVA si in rest nimic cu redenumire cale,etc de prin fisiere atasate cu nume CITESTE -MA!,s-a deschis imediat.

Scrie răspuns