semnatura electronica

Intrebari - raspunsuri diverse despre programele SAGA
Mesaj
Autor
cristeae817
Mesaje: 69
Membru din: Joi Feb 02, 2023 9:53 am

semnatura electronica

#1 Mesaj de cristeae817 »

Buna ziua, un administrator dupa ce i-am depus la anaf documentele pentru inregistrare si spv, a pierdut stick.
A cumparat din nou, dar la inregistrare primesc mesaj - acest cnp este deja asociat unui cont activat sau in curs de activare cu dreptul cerut pentru solicitantul cu cui....
Va rog daca stiti cumva ce trebuie sa fac pentru a inregistra din nou alta semnatura.
Multumesc

gheorghei642
Mesaje: 757
Membru din: Lun Mai 10, 2010 12:00 am

Re: semnatura electronica

#2 Mesaj de gheorghei642 »

Incercati doar reinnoire!

cretum
Mesaje: 805
Membru din: Vin Mai 04, 2007 12:00 am
Localitate: BACAU
Contact:

Re: semnatura electronica

#3 Mesaj de cretum »

Buna ziua.Spunet-mi va rog daca a mai intimpina cineva asa ceva. Am depus documentele ptr.reinoire certificat dicital de pe 15 feb. expira pe 1 mart. si nu m-a rezolvat nici acum. Imi spun ca in aceasta perioada au volum mare de lucru.Sa am rabdare.Eu am sa platesc contributiile si decl.112 o sa depun cind o sa am semnatura.DIGISIGN e in cauza.

pomparaus
Mesaje: 4193
Membru din: Vin Iun 06, 2014 10:47 am

Re: semnatura electronica

#4 Mesaj de pomparaus »

De ce e DIGISIGN in cauza, nu trebuie sa redepui 150 ?! si vezi ca pe portalul ANAF asa cum ti-a zis @gheorghei642 exista instructiuni de obtinere 150 " când aţi primit un token nou (în caz de pierdere, reînnoire, deteriorare)"
Obtine documentul de confirmare de la digisign online si apoi solicita 150 Anaf.

ferenta192
Mesaje: 331
Membru din: Mie Mar 09, 2011 10:22 am

Re: semnatura electronica

#5 Mesaj de ferenta192 »

cretum scrie: Sâm Mar 16, 2024 1:31 pm Buna ziua.Spunet-mi va rog daca a mai intimpina cineva asa ceva. Am depus documentele ptr.reinoire certificat dicital de pe 15 feb. expira pe 1 mart. si nu m-a rezolvat nici acum. Imi spun ca in aceasta perioada au volum mare de lucru.Sa am rabdare.Eu am sa platesc contributiile si decl.112 o sa depun cind o sa am semnatura.DIGISIGN e in cauza.
Verificati si in SPAM.Poate a intrat acolo corespondenta de la ei cu link-ul de instalare a noului certificat digital!Doar o parere...
Norocul este ceea ce are loc atunci când pregătirea se întâlnește cu șansa!

Scrie răspuns