e-factura: factura trimisa dar neprimita?

Intrebari - raspunsuri diverse despre programele SAGA
Mesaj
Autor
manuelav
Mesaje: 168
Membru din: Mie Noi 12, 2014 11:40 am

e-factura: factura trimisa dar neprimita?

#1 Mesaj de manuelav »

Am o situatie ciudata: am emis factura catre un client, dar cand vreau sa-i incarc factura din e-factura nu apare in lista. A mai patit cineva?
Exista garantia ca facturile odata incarcate in e-factura (cu index si tot ce trebuie) ajung toate la beneficiari?

As vrea sa fac si o verificare mai detaliata: export in excel si comparare cu facturile fizice, sunt curios cum iese treaba... mi-e sa nu fie o problema mai frecventa decat cred eu.
Parca office are posibilitatea asta - comparatia a doua coloane excell.
Ultima oară modificat Mar Mar 26, 2024 11:01 am de către manuelav, modificat 1 dată în total.

manuelav
Mesaje: 168
Membru din: Mie Noi 12, 2014 11:40 am

Re: e-factura: factura trimisa dar neprimita?

#2 Mesaj de manuelav »

Nimeni nu a observat situatia asta pana acum? Practic factura s-a "pierdut" pe drum...

pomparaus
Mesaje: 4193
Membru din: Vin Iun 06, 2014 10:47 am

Re: e-factura: factura trimisa dar neprimita?

#3 Mesaj de pomparaus »

Eu nu am observat ca tu ai pierdut facturile pe drum : fa-te inteles , ce vrei sa transmiti,ca tu chiar daca ai nr.de indexare la transmitere factura, nu ai certitudinea ca a ajuns la client?! Doamne fereste, normal ca a ajuns, nu primesti nr.index daca e o problema la transmitere in e-factura, nu ai mesajul "transmisa".
Vezi ca la iesiri in e-factura trebuie sa selectezi o perioada anume ca sa vezi facturile.

Scrie răspuns