Buna ziua,
Pentru Saga PS:
Daca am, de exemplu o factura de leasing, inregistrata in ecranul de sus cu un cod deductibil integral, dar fac 3 plati defalcate, reprezentand: rata cu un cod diferit pentru rata, dobanda cu un alt cod, comision cu alt cod (ca sunt categorii diferite) cum se preia in RJIP, in inchiderile de an ...etc? Si mai ales, e corect sa procedez asa? Precizez ca toate au N50 pentru TVA.
Mai concret, intreb daca toate inregistrarile se fac în functie de plata, si se ignora total codul pus sus, sau totusi are un corespondent si codul de sus pe undeva? Mie mi s-ar parea corect sa se raporteze doar la modul de plata... dar vreau sa fiu sigura ... sa nu fac vraiste in inregistrari.
Multumesc mult!
plati coduri defalcate
Re: plati coduri defalcate
Plata este importantă. În ecranul în care faci plata poți alege tipul plății.
Re: plati coduri defalcate
Multumesc mult! Da, am vazut ca am buton pentru plata. Acesta este si motivul pentru care am vrut sa ma asigur. Parca acum ceva timp nu era butonul acela.
Multumesc!
Multumesc!
Re: plati coduri defalcate
Până acum nu l-ați văzut. Ăla e acolo de când lumea, de la apariția programului.
Cu cât știu mai multe cu atât îmi dau seama că știu prea puțin.
Re: plati coduri defalcate
Multumesc!
Am inteles, va cred pe cuvant.
N-am avut eu ochi pentru acel buton ...

Am inteles, va cred pe cuvant.
N-am avut eu ochi pentru acel buton ...
