Dezvoltare forum

Doriti ca prin dezvoltarea forumului sa discutam si alte probleme, solutii contabile si fiscale?

Chestionarul s-a închis pe data de Dum Sep 11, 2005 12:54 pm

DA
17
94%
NU
1
6%
 
Voturi totale: 18

Mesaj
Autor
Avatar utilizator
maryo
Mesaje: 84
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: .... la capatul tarii

Dezvoltare forum

#1 Mesaj de maryo »

... stiu ca in acest moment nu e prea mult timp alocat dezvoltarii acestui forum (denominarea ne impiedica), dar ar fiinteresant ca pe viitor sa fie posibila dezvoltarea acestui forum, sa discutam chiar aici solutii contabile si fiscale, din care poate avem cu totii de invatat cite ceva.

... pentru inceput sa votam!

... ar fi o solutie ca tot ceea ce avem nevoie sa gasim aici, (...eu as fi dispus sa ofer legislatie celor ce au nevoie in format pdf ... ) :) , si sa nu ne indreptam catre alte forumuri.

... bineinteles, decizia finala in a dezvolta acest forum e a administratorului
"Numai 2 lucruri sunt infinite: universul shi prostia omeneask ! Shi pentru univers nu bag mana-n foc ..." Albert Einstein

oprea
Mesaje: 23
Membru din: Mie Mar 25, 2015 12:00 am

#2 Mesaj de oprea »

Consider ca este necesara extinderea subiectelor din forum si pe probleme financiar-contabile,insa de la inceput tebuie avuta in vedere o structurare clara a temelor. Sa nu se intample ca in alte parti , unde aceleasi probleme le gasesti in multe locuri ,ca nu stii unde sa mai intri pe o anumita problema.Asreptam si parerea administratorului.

Avatar utilizator
maryo
Mesaje: 84
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: .... la capatul tarii

#3 Mesaj de maryo »

... oare atit de putini sunt activi pe acest forum ... :shock:

:roll: ... mai multe vizitari ale acestui subiect decit voturi ...

... e drept fiecare e liber sa aleaga :)
"Numai 2 lucruri sunt infinite: universul shi prostia omeneask ! Shi pentru univers nu bag mana-n foc ..." Albert Einstein

Avatar utilizator
mihaelam
Mesaje: 39
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Bucuresti
Contact:

#4 Mesaj de mihaelam »

Si cand te gandesti ca nu iti ia foarte mult sa dai un vot :!:

Doriana
Mesaje: 527
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Timisoara
Contact:

putina `curatenie`...

#5 Mesaj de Doriana »

dinuo scrie: tebuie avuta in vedere o structurare clara a temelor. Sa nu se intample ca in alte parti , unde aceleasi probleme le gasesti in multe locuri ,ca nu stii unde sa mai intri pe o anumita problema..
da, teoretic zici tu bine, .... :arrow: practica ne omoara ..... deci poate er fi bine sa se introduca de administrator niste subcapitole pe site in `saga lite` pt ca acolo sunt cele mai multe discutii.... :roll: poate ceva gen : probleme de operare ( nu merge, nu listeaza, ...etc) apoi probleme propuneri pt imbunatatirea progr saga (nu face bine asta, cred ca ar trebui ....) eventual ceva referitor la salarii (decl, concedii, etc...) o parte referitoare la inchidere, tva , impozite, ar mai fi o categ diverse situatii ( cu care nu ne-am mai intalnit si altii da si stiu ...) eventual o rubrica pt noutati ,modif legi .... 8) cam atat deocamdata.... pt ca asa ne va fi noua mai usor sa gasim problema (subiectul) care ne intereseaza.... :wink:
Concluzia este momentul in care te-ai plictisit sa mai gandesti...

Avatar utilizator
maryo
Mesaje: 84
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: .... la capatul tarii

#6 Mesaj de maryo »

... interesanta parerea ta ... chiar ar trebui avuta in vedere ... ar fi un nou mod de a privi lucrurile ... o organizare simpla si eficienta a tuturor subiectelor ... :)


... chiar meriti o bila alba ... pe care si administratorii ar putea sa o aiba in vedere ... cred ca le-am usura si lor munca ... :) (e doar parerea mea ... pe cea a administratorului poate o vom afla .... ) :)
"Numai 2 lucruri sunt infinite: universul shi prostia omeneask ! Shi pentru univers nu bag mana-n foc ..." Albert Einstein

Avatar utilizator
Administrator
Mesaje: 488
Membru din: Mar Mai 17, 2005 11:53 pm

#7 Mesaj de Administrator »

Am votat si eu! :)
Sunt multe lucruri interesante care merita facute.
Totusi, gandesc ca ar fi bine sa angajam pe cineva care sa se ocupe special de aceasta parte a forumului care sa fie doxa. Altfel, nu stiu cat succes ar avea forumul. E.. un astfel de om nu-i usor de gasit, mai ales ca nu-i deloc usor sa lucrezi la SAGA.
Oricum, dupa ce ne vom fi linistit cat de cat, o sa analizam mai bine ideea.

Avatar utilizator
septimiuv
Mesaje: 11920
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Cernica

#8 Mesaj de septimiuv »

ma ofer yo :roll:

Avatar utilizator
maryo
Mesaje: 84
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: .... la capatul tarii

#9 Mesaj de maryo »

Administrator scrie:Am votat si eu! :) ....
... atunci restul voturilor chiar nu mai conteaza ... atita timp cit avem 99% din puterea de decizie a acestui forum e ok ... :lol: ... multumim pentru sprijin!


... 1% suntem noi astia mici ... si multi care scriem aici pe forum ... si speram sa fim de ajutor fiecare ... in masura posibilitatilor ... in dezvoltatrea acestui soft (... cu idei noi) ... si implicit a acestui forum ... si cred ca suntem o forta ... am depasit 1000 de abonati ...


... eu va urez la mai multi ! ...
"Numai 2 lucruri sunt infinite: universul shi prostia omeneask ! Shi pentru univers nu bag mana-n foc ..." Albert Einstein

floreaf
Mesaje: 142
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: cluj napoca

#10 Mesaj de floreaf »

Parerea mea este ca inainte de a se dezvolta forumul prioritar ar fi dezvoltarea mai rapida a programelor dupa multele sugesti si erori ar trebui impus un ritm mai alert al actualizarilor ,,inainte de a se impune ab.erau si cate 2-3 pe saptamana"mai ales ca acum vor trebui sa apeleze la abon.si cei care au folosit gratis in ultimele7-8 luni ,si raspunsuri admin.sa fie mai explicite nu pragmatice ca si pana acum.

Doriana
Mesaje: 527
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Timisoara
Contact:

gratis...

#11 Mesaj de Doriana »

scuze, dar nu se pune problema de a fi gratis sau nu .... ce-i `moaca` in ziua de azi nu tine mult, oricum abonamentele sunt ieftine ( eu am mai lucrat pe vreo 4 -5 progr inainte de a ma abona aici si cam am idee de preturi soft ) si soft gratis la infinit ..... cam greu, adica si bun si gratis .... atunci cei de la saga ar trebui sa fie nonprofit, ceea ce nu prea cred.....
Concluzia este momentul in care te-ai plictisit sa mai gandesti...

Avatar utilizator
Administrator
Mesaje: 488
Membru din: Mar Mai 17, 2005 11:53 pm

#12 Mesaj de Administrator »

septimiuv scrie:ma ofer yo :roll:
Si.. ce ceri in schimb?

Avatar utilizator
septimiuv
Mesaje: 11920
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: Cernica

#13 Mesaj de septimiuv »

pai ... nu stiu.... :roll: se da ceva ?:D ...
mi-am adus aminte... cafea gratis :D

chivuc
Mesaje: 338
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am
Localitate: BRASOV
Contact:

Re: Dezvoltare forum

#14 Mesaj de chivuc »

s-a spus:

... pentru inceput sa votam!

si

sa nu ne indreptam catre alte forumuri.

Sunt intr-u totul de acord!!!
Asadar am inceput cu votul .... si am votat.
As vrea ca la unele probleme, cum ar fi cele legate de utilizarea programului, (nu vorbesc de cele strict contabile), sa raspunda si administratorul. Nimeni nu stie modul in care a gandit el cand a facut programul.
Sunt si eu de parere sa nu ne indreptam spre alte forumuri, mai ales ca avem in comun acest program SAGA, care are particularitatea lui.
Impreuna vom face si acest forum interesant si mai ales util.
Deci, anuntati-va prezenta oameni buni, faceti-va cunoscuti prin orice - prin ce stiti, prin ce nu stiti pentru ca mai apoi sigur veti sti!!!! :!: :lol:

Avatar utilizator
niculaen
Mesaje: 24
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: Dezvoltare forum

#15 Mesaj de niculaen »

Daca este nevoie dau si eu o mana de ajutor. Spuneti de ce ar fi nevoie. In special pe zona IT.

Încuiat