Productie

Ce crezi ca ar trebui introdus sau modificat la programe?
Mesaj
Autor
abduln664
Mesaje: 3
Membru din: Mie Aug 11, 2010 12:00 am

Productie

#1 Mesaj de abduln664 »

Buna ziua!!

As avea si o sugestie si daca s-ar putea implementa in program ar fi minunat.

Noi tinem evidenta unor firme de agricultura si ne-ar ajuta foarte mult daca la "productie", pe langa data, tip, ... cantitate, valoare ati mai introduce o rubrica activa pentru 'explicatii" in care sa putem preciza ce lucrare s-a efectuat cu produsul respectiv.

Multumim!

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24204
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: Productie

#2 Mesaj de balazse »

Cum adica "ce lucrare"?
Poti crea grupe (grupe la articole contabile) pentru fiecare tip de productie, ex: porumb, grau, rapita, triticale, etc.; astfel poti sa scoti o evidenta clara.

abduln664
Mesaje: 3
Membru din: Mie Aug 11, 2010 12:00 am

Re: Productie

#3 Mesaj de abduln664 »

Asta o stiu. Culturile le am (grau, porumb ...)dar in ecran jos cand introduc consumurile (ex: motorina 150 l) sa pot scrie si ce lucrare am efectuat cu cei 150 l - am fertilizat 75 ha (lucrarea efectuata din punct de vedere tehnologic).

refia
Mesaje: 42
Membru din: Mar Oct 21, 2008 12:00 am

Re: Productie

#4 Mesaj de refia »

Buna seara
La ecranul de productie sau situatie productie sa fie introdus o coloana unde sa apara procentajul dintre consum si pret prestabilit adica adaos comercial pe articol in procente.
O zi buna

Avatar utilizator
herganiec
Mesaje: 8261
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: Productie

#5 Mesaj de herganiec »

pt ce ? cu ce te ajuta?
pretul prestabilit nu trebuie ar trebui sa fie mai mic decat pretul materiilor prime.
“Tot ceea ce este necesar pentru ca răul să triumfe, este ca oamenii buni să nu facă nimic.” (Edmund Burke)

refia
Mesaje: 42
Membru din: Mar Oct 21, 2008 12:00 am

Re: Productie

#6 Mesaj de refia »

La restaurant iti propui sa ai un procentaj la produse finale si daca se schimba pretul de achizitie sa poti observa modificarile

Scrie răspuns