Registru Inventar la programul SAGA PF ?????

Mesaj
Autor
kelemenn
Mesaje: 3
Membru din: Lun Ian 30, 2017 12:14 pm

Registru Inventar la programul SAGA PF ?????

#1 Mesaj de kelemenn »

Folosesc programul SAGA PF , Pentru o Intreprindere individuala nu se poate tipari registru inventar , nu gasesc optiune, doar de a face inventarul ,de a tipari lista de inventar si decizia de inventar ,apoi a-si avea nevoie si de registru de inventar, dar nu gasesc in program configurat registru inventar .

vatmanuc
Mesaje: 141
Membru din: Sâm Oct 31, 2009 12:00 am

Re: Registru Inventar la programul SAGA PF ?????

#2 Mesaj de vatmanuc »

Exista si SAGA PF?

chirilovv
Mesaje: 58
Membru din: Joi Apr 07, 2011 10:02 am

Re: Registru Inventar la programul SAGA PF ?????

#3 Mesaj de chirilovv »

Registru inventar care este cerut de ANAF nu este pentru inventarierea marfurilor,in el se trec obiectele de inventar ,mijloace fixe.
Pentru inventarierea marfurilor trebuie sa ai SAGA PS Stocuri .
La II inventarierea se face la valoarea de achizitie

kelemenn
Mesaje: 3
Membru din: Lun Ian 30, 2017 12:14 pm

Re: Registru Inventar la programul SAGA PF ?????

#4 Mesaj de kelemenn »

Stiu am inventarierea si o folosesc , e ok , dar printre registrele obligatorii (contabilitate in partida simpla) care trebuie intocmite este si registru inventar , mentionez ca am si obiecte de inventar care le inventariez,pe langa marfuri, si cum la inventariere se poate intocmi o decizie de ce nu se poate si registru inventar daca pentru contabilitatea in partida simpla este obligatoriu de intocmit acest registru, plus de asta nu se stie niciodata cand trebuie sa incarc si un mijloc fix atunci o sa apara optiunea ?????,
La program dupa parerea mea ar trebui sa existe si aceasta optiune cum se regaseste la contabilitatea cu partida dubla.

kelemenn
Mesaje: 3
Membru din: Lun Ian 30, 2017 12:14 pm

Re: Registru Inventar la programul SAGA P.S. ?????

#5 Mesaj de kelemenn »

In cadru titlului am vrut sa scriu programul SAGA P.S. ....ma scuzati ,dar sunteti profesionisti si deduceti si greselile (tastatutii).......😊

Avatar utilizator
balazse
Mesaje: 24145
Membru din: Vin Iun 20, 2008 12:00 am
Localitate: Satu Mare

Re: Registru Inventar la programul SAGA PF ?????

#6 Mesaj de balazse »

Pentru KelemenN
Cel mai bine trimite e-mail echipei Saga, doar ei pot decide despre modificari ale programului.
Datele de contact le gasesti aici:
https://www.sagasoft.ro//contact.php

Scrie răspuns